ua en pl ru 
ФОТОРЕПОРТАЖІ

Промотур "Магія Волинської казки"

back
18 червня у Рожищенському районі провели промотур "Магія Волинської казки"

Новий туристичний маршрут пролягає чотирма селами Рожищенського району: Переспа, Любче, Рудка Козинська та Козин. Організатори вважають, що відкриття туристичних маршрутів через ці населені пункти стимулюватиме притік туристів та розширить можливості для надходження додаткових інвестицій до регіону.

Наразі розроблено три тематичні маршути: релігійний, етнографічний та сімейний. Елементи кожного демонстрували представникам обласної та Рожищенської районної ради, Рожищенської РДА, керівникам обласного та районного центрів зайнятості та підприємцям.

Розпочався промотур в селі Переспа, де учасникам продемонстрували меморіальну плиту уродженцю села Корнію Назарчуку, повному кавалеру Георгіївського хреста. На місці плити планують спорудити пам’ятник видатному землякові. Після цього всім показали історію села в світлинах, виставку робіт народних умільців, інсценізацію казки "Рукавичка" та садибу різьбяра по дереву Анатолія Деменіка. Далі були відвідини Шинку, де розташувався новий музей присвячений історії І світової війни та історії округи взагалі. І на завершення переспської частини промотуру гостям показали місцевий храм.

Наступним було село Любче. У перших туристів був вибір як туди дістатися: одні поїхали автобусом, але більшість доїхали до села на "сільському таксі" (на підводах, запряжених конями). Шлях пролягав через кам'яну дорогу відстань якої 6 кілометрів, на шляху можна було побачити чудові краєвиди, різних птахів, подихати чистим повітрям і навіть послухати пісень у виконанні співочих дівчат, які за збігом долі обрали одну й ту ж підводу.

Доїхавши до села, на туристів вже чекали місцеві мешканці, які біля місцевого будинку культури влаштували невеликий ярмарок. Привітавшись з гостями, вони співали пісень, розповідали про село, показали інсценізацію казки "Івасик Телесик" та запросили всіх охочих до столу. Після цього показали місцевий храм, де зберігаються унікальні ікони. І на останок любецької частини маршуту всіх завезли на древнє городище.

Далі шлях лежав до села Рудка-Козинська, де всіх зустріли із піснями дітей та дорослих. Гості мали змогу побачити новостворену кімнату-музей при сільській раді та поспілкуватися зі старожилами. Наступною цікавинкою села була садиба знаної в окрузі квіткарки. І на завершення руденської частини - головна родзинка села - Троїцька церква XVIII століття. 

Останнім пунктом маршуту було село Козин. Козинці організували ярмарок для приїджих, протягом якого можна було купити речі, зроблені місцевими умільцями. Під час якрарку співав хор та грала жива музика. Родзинкою свята став квест по знаходженю п'ятьох барельєфних зображень кіз. В якості призу була прогулянка верхом на коні. 

На завершення усі гості зібралися за столом де обговорили свої враження та ідеї, місцевим жителям та поїхали додому. Але гуляння у селі ще продовжувалося до пізньої ночі :)

Print 

Написати відгук
Ім'я:
Коментар:
Введіть код: