ua en pl ru 
FOTOREPORTAŻE

Zamek Lubarta

back
Zapraszamy do zwiedzania głównej atrakcji turystycznej Łucka - średniowiecznego zamku, który zdobył pierwsze miejsce w kategorii "Zamki" Ogólnoukraińskiego konkursu "7 cudów Ukrainy: zamki, pałace, twierdze".

Historia zamku liczy około 600. lat – jeszcze w 1340-1384 latach książę Lubart rozpoczął budowę tej potężnej twierdzy. Jednak jego zamysł był do końca zrealizowany dopiero w 1430-1452 latach podczas rządu księcia Świdrygiełły. Mimo tego, że budowa realizowana była według jedynego planu, jeszcze dzisiaj można prześledzić, jak gotyk zmienia się na panujące w ówczesnej Europie Odrodzenie.

Zamek posiada trzy wysokie prostokątne wieży: Wjazdową, Styrową oraz Władyczą. Zwiedzający mogą też obejrzeć ekspozycję jedynego na terenie Ukrainy muzeum dzwonów, a także muzeum książki i muzeum sztuk pięknych.

Zamek jest niezmienną perełką miasta. Na jego terenie przez cały czas organizowane są różnego rodzaju przedsięwzięcia kulturalne – festiwale, koncerty, wystawy, przedstawienia, turnieje rycerskie. Najbardziej znanym jest widowisko artystyczne "Noc w Łuckim zamku".

Łucki zamek zdobył pierwsze miejsce w kategorii "Zamki" Ogólnoukraińskiego konkursu "7 cudów Ukrainy: zamki, pałace, twierdze".

 

Print 

Napisz recenzję
Imię:
Komentuj:
Wpisz kod: