ua en pl ru 
FOTOREPORTAŻE

W Łucku otwarta została wystawa artysty litewskiego Arturasa Słapszysa "Władcy i wybitni działacze Wielkiego Księstwa Litewskiego"

back
W Muzeum Sztuk pięknych w Łucku otwarta została wystawa artysty litewskiego Arturasa Słapszysa "Władcy i wybitni działacze Wielkiego Księstwa Litewskiego", poświęcona 585-tej rocznicy Zjazdu monarchów europejskich w Łucku. Uczestniczyli przy tym przewodniczący Obwodowej Administracji Państwowej Włodzimierz Gunczyk, głowa Rady Obwodowej Walentyn Witer, burmistrz miasta Łuck Mykoła Romaniuk oraz delegacja artystów litewskich.

Rozpoczęła się impreza teatralizowaną akcją w wykonaniu aktorów Wołyńskiego Akademickiego Muzyczno-Dramatycznego teatru im. Tarasa Szewczenki, która wcałości odtworzyła atmosferę 15-go stulecia, kiedy na naszych ziemiach rządzili książęta litewscy. Przestąpiwszy przez bramę zamku, goście zanurzyły się w bajeczną atmosferę Średniowiecza.

Na wystawie była również zaprezentowana książka, która zawiera reprodukcje portretów z kolekcji z krótkim opisem władców i działaczy politycznych Wielkiego księstwa Litewskiego, Rusi i Żemajtyjskiego.

Pierwszą wycieczkę przeprowadzili malarz Arturas Słaprzys i właściciel kolekcji obrazów Аntanas Gedwiłas.

Organizatorzy ekspozycji: Wydział Turystyki i Promocji miasta Rady miasta Łuck, Muzeum Sztuk pięknych w Łucku.

Wydział Pracy Informacyjnej Rady Miasta (777904, 777946, 724727, 720665)

Artykuł i zdjęcia: Wydział Pracy Informacyjnej Rady Miasta i Wydział Pracy Naukowo - Oświatowej.

 

Print 

Napisz recenzję
Imię:
Komentuj:
Wpisz kod: