ua en pl ru 
FOTOREPORTAŻE

Polscy fotografowie pokażą piękno Ukrainy oraz Łucka swoim rodakom

back
W ramach projektu „Wspólna sieć współpracy w sferze kultury i opieki społecznej na rzecz rozwoju miast polsko – ukraińskiego pogranicza” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007-2013, w Łucku odbędzie się fotoplener „Śladami polskości”. Fotografowie z Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego będą odwiedzać miasta Ukrainy Zachodniej. W szczególności, 21 października, oni pracowali w Łucku i fotografowali zabytki i pejzaże miasta.

Na temat specyfiki akcji i jej znaczenia na konferencji prasowej mówili pierwszy zastępca burmistrza Światosław Krawczuk, koordynator regionalny projektu Ołena Semeniuk, przedstawiciel Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego Piotr Krupa, Łucki fotograf Wictor Czuchraj.

Na otwarciu imprezy Światosław Krawczuk powitał polskich gości w naszym mieście. Powiedział, że Łuck ma ścisłą współpracę i dobre stosunki z Rzeszowem i wyraził przekonanie, że współpraca będzie się nadal rozwijała.

Również Światosław Krawczuk powiedział, że ten projekt daje wiele zmian pozytywnych w naszym mieście, fotografowie robią dobrą sprawę. "Być może teraz jest to trudne do oceny. Jednak w przyszłości, trudno tą sprawę przecenić, bo to jest to, co pozostało dla naszych dzieci i wnuków ", - powiedział.

Koordynator regionalny projektu Ołena Semeniuk powiedziała, że po powrocie do Rzeszowa fotografowie przedstawią swoje prace na wystawie, a także zostanie wydrukowany album ze zdjęciami. Tak więc, plener sprzyja popularyzacji wielokulturowego dziedzictwa Ukrainy oraz Łucka w szczególności.

Artykuł i zdjęcia: Wydział Pracy Informacyjnej Rady Miasta

 

Print 

Napisz recenzję
Imię:
Komentuj:
Wpisz kod: