ua en pl ru 
FOTOREPORTAŻE

Noc w Łuckim Zamku: ZDJĘCIA

back
Jest w Łucku taka noc, kiedy w średniowiecznym zamku aż do białego rana wiruje życie. Na widowisko "Noc w Łuckim zamku" z niecierpliwością czekają przez cały rok. Tym razem festiwal spełnił wszystkie oczekiwania.

W tym roku organizatorzy "Nocy w Łuckim zamku", oprócz muzyków, aktorów, rycerzy i artystów zaprosili aniołów, którzy zapalili ognie w zamku i chronili go przed nieszczęściami. Anioły towarzyszyły gościom aż do końca widowiska artystycznego.

Muzyczna obstawa była dosyć różnorodna pod względem stylów, jak i narodowości: headlinerem festiwalu była Rusłana, która zapoznała się z Łuckim zamkiem wiele lat wcześniej podczas zdjęć do klipu "Switanok". Jej występ poprzedziły koncerty zespołów "Tryzna" (Polska) "Troitsa" (Białoruś), "Bakchus" (Czechy) oraz "Mgzavrebi" (Gruzja).

Szczególnie widowiskowe było show ognia w murach zamku. Przez całą noc uczestnicy "Nocy" mogli spróbować średniowieczne i współczesne dania, kupić wyroby zaproszonych rzemieślników, a nawet pokształcić się w garncarskiej i kowalskiej sztuce.

Zdjęcia Romana Dombrowskiego i Tarasa Kowalczuka.

Print 

Napisz recenzję
Imię:
Komentuj:
Wpisz kod: