ua en pl ru 
FOTOREPORTAŻE

Ekspozycja Filumenistyczna w Centrum Informacji Turystycznej i Usług

back
Zarząd turystyki i promocji miasta Rady miasta Łuck na rzecz wspierania Centrum informacji turystycznej i usług posiada wystawę filumenistyczną.

Otwarcie odbyło się 9 września 2014 o godzinie 12.00 w Centrum informacji i usług turystycznych. Adresat w Łucku – ul. Senatorki Lewczaniwskoji, 2.

Wystawa będzie czynna do 10 października 2014 roku.

Ekspozycja składa się z dwóch części. Pudełki z zapałkami na temat "Wędrówki z zapałkami" przedstawione są kolekcją Anatolia Sierkova (m. Łuck) wyprodukowane na ukraińskiej fabryce zapałek i z zagranicy. Motywy - turystyczne obiekty infrastruktury i atrakcji turystycznych. Goście ekspozycji będą mogli "podróżować" do krajów obcych poprzez zapoznanie się z zapałkami.

Na wystawie prezentowana będzie "Filumenistyczna Szevczenkiana" z prywatnej kolekcji Galiny Panachyd (m. Lwów). Na etykietkach od zapałek zostały przedstawione szewczenkowskie motywy w ilustracjach wizerunkćw samego poety, jego zabytków, budynków, muzeów i teatrów, które noszą jego imię; dziełami Kobzaria, miejscami związanymi z nim. Etykiety te przedstawione są w 10-ciu serii tematycznych, które były produkowane przez różne fabryki zapałek.

Zdjęcie Jarosława Stanczaka

 

Print 

Napisz recenzję
Imię:
Komentuj:
Wpisz kod: