ua en pl ru 
FOTOREPORTAŻE

Art Jazz Cooperation - ostatnie nuty lata

back
Tradycyjne pożegnanie lata w Łucku odbywa się przy akompaniamencie jazzu. Art Jazz Cooperation ponownie zagościł w murach Łuckiego zamku i wypełnił dawną twierdzę emocjami i przyjemną muzyką.

 

Art Jazz Cooperation zwykle odbywa się na granicy lata i jesieni jednocześnie w dwóch miastach - Łucku i Równem. Tegoroczny festiwal nie był pod tym względem wyjątkowy - 30 siepnia łuczanie i wszyscy, kto postanowił spędzić ostatnie chwile lata w Łucku, stali się świadkami muzycznego widowiska  w Łuckim zamku. Mieszkańcy Równego też się nie nudzili, ale przecież piszemy o Łucku ;)

Jazzowego wieczoru i życia życzyli miłośnikom muzyki improwizacyjnej poważni goście festiwalu: Generalny Konsul RP w Łucku Beata Brzywczy, szef departamentu kultury Wołyńskiej obwodowej administracji państwowej Wołodymyr Łysiuk, radny Rady Miasta Łuck Anatoli Parchomiuk oraz prezydent Łuckiego Jazz-clubu Oleg Bakowski.

Głównym gościem na scenie Art Jazz Cooperation stał się Amerykanin Frank Parker z kolegami z Polski i Ukrainy, którzy przygotowali program "Looking forward to meeting". Przed jego występem obecni na festiwalu mogli usłyszeć słynny daleko za granicami Łucka zespół "Plastylin" oraz kijowski Bloom Band. Oczywiście po zakończeniu części oficjalnej nie obyło sie bez improwizacji muzycznych, do których włączyli się chętni muzycy.

Na zakończenie uczestnicy festiwalu nie tylko spróbowali jazzowego jamu, ale też zobaczyli pokazy teatru ognia.

Zdjęcia: Iryna BONDARUK, Lubov HORAJ

Print 

Napisz recenzję
Imię:
Komentuj:
Wpisz kod: