ua en pl ru 
НОВИНИ
 • "Показ мод у Луцькому замку"

  "Показ мод у Луцькому замку"

  Під час першого в Луцьку весільного фестивалю замок став подіумом для справжнього показу етнічної та весільної моди.

 • "Луцьк очолив список україномовних міст "

  "Луцьк очолив список україномовних міст "

  У рейтингу україномовності Луцьк посів перше місце серед обласних центрів України

 • "Зустріч Культур!":знайомство із волонтерами організації AISEC та волонтерами Корпусу Миру - США

  "Зустріч Культур!":знайомство із волонтерами організації AISEC та волонтерами Корпусу Миру - США

  Знайомство із волонтерами , які в Україні допомагають вивчати англійську мову та популяризують мультикультурність, неформальну освіту та громадську активність.

 • Луцьке MENU

  Луцьке MENU

  Луцьке MENU. Події міста Луцька на липень 2016 рік

 • Цеховий Луцьк: європейський уклад міста XVI століття

  Цеховий Луцьк: європейський уклад міста XVI століття

  Цеховий Луцьк: європейський уклад міста XVI століття. Коли ми відвідуємо закордонні екскурсії у європейських містах, або дивимося цікаві популярні відеопрограми з історії, наприклад, виробництва BBC (часто їх вважають еталоном), то дізнаємося про дуже важливий уклад міст, який став базою для економічного розвитку – цехи ремісників. Спочатку розрізнені майстри стали об’єднуватися у більші майстерні, лобіювали інтереси своєї професії. З різних причин в історії Луцька та інших волинських міст не завжди акцентується увага на «цеховій історії». Проте наявність цехів зі своїми уставами, гербами і традиціями це безпосередня можливість зрозуміти європейський контекст міської історії. Ця стаття – про луцькі цехи.

 • Пси, пани і фільософи Luceoriensis: волинська мова і звертання різних епох

  Пси, пани і фільософи Luceoriensis: волинська мова і звертання різних епох

  Пси, пани і фільософи Luceoriensis: волинська мова і звертання різних епох. У жовтні 2015 року депутати Луцької міської ради прийняли рішення «Про впровадження шанобливого звернення у місті Луцьку». Вже сама назва чого варта. У документі йдеться про те, що працівники виконавчих органів міської ради, депутатів міської ради, членів виконавчого комітету, керівників окремих комунальних підприємств, установ та організацій міста у службовому спілкуванні повинні вживати слова «пан» та «пані» перед іменем чи прізвищем особи. У преамбулі рішення автор посилається на історичні лінгвістичні трансформації і пише, що такі звертання ігнорувалися в радянський період.

 • Трибунал: як у Луцьку в XVI столітті судили пів-України

  Трибунал: як у Луцьку в XVI столітті судили пів-України

  Трибунал: як у Луцьку в XVI столітті судили пів-України. У XVI столітті у Луцьку діяв найвищий апеляційний суд для Волинського, Брацлавського і Київського воєводств. Це були виключні переваги в судовому порядкуванні, хоча мали вони і свої противників. Ця установа, яка діяла на підставі литовських статутів, може пролити несподіване світло на традиції луцького судівництва.

 • Туризм може зробити світ кращим!

  Туризм може зробити світ кращим!

  Туризм може зробити світ кращим! Саме ця теза була наскрізною ниткою Міжнародної конференції «Брендинг дестинацій: запорука побудови успішної репутації», яка відбувалась у м. Київ 20-21 червня. Участь у конференції взяла начальник відділу розвитку туризму управління туризму та промоції міста Катерина Теліпська.

 • Організатори розкрили секрети й таємниці "Ночі у Луцькому замку-2016»

  Організатори розкрили секрети й таємниці "Ночі у Луцькому замку-2016»

  «Ніч у Луцькому замку» Із нетерпінням лучани та гості міста чекають на найяскравішу мистецька подію Луцька - арт-шоу «Ніч у Луцькому замку - 2016». Як відомо, після двохрічної перерви, організатори вирішили кардинально змінити формат та концепцію фестивалю. Відтак, підготували для відвідувачів заходу безліч несподіванок та сюрпризів.

 • Юзеф Іґнатій Крашевський про Луцький замок

  Юзеф Іґнатій Крашевський про Луцький замок

  Юзеф Іґнатій Крашевський про Луцький замок. У 1838-1853 роках на Волині жив і подорожував польський письменник і художник Юзеф Крашевський. Відвідав він і Луцьк і залишив по тому цікаві мемуари в книзі «Спогади з Полісся, Волині і Литви».