ua en pl ru 
НОВИНИ
 • У Луцьку презентували роботи рівненських художників

  У Луцьку презентували роботи рівненських художників

  У Луцьку презентували роботи рівненських художників. Виставку робіт фотохудожників з м. Рівне «Impression» презентували лучанам вчора, 2 серпня, у Луцькій галереї мистецтв. На огляд представили 130 фоторобіт.

 • Як у Центрі туристичної інформації та послуг ламали стереотипи

  Як у Центрі туристичної інформації та послуг ламали стереотипи

  Як у Центрі туристичної інформації та послуг ламали стереотипи. 29 липня у Центрі туристичної інформації та послуг Луцька відбулася велелюдна зустріч волонтера Корпусу Миру Джеремі Ханна та усіх охочих доєднатись до вивчення англійської мови.

 • Про одну єврейську присягу в Луцьку

  Про одну єврейську присягу в Луцьку

  Про одну єврейську присягу в Луцьку. У сприйнятті людей раннього Нового часу присяга (лат. iurament) була богобоязливим, урочистим актом, що здійснювався у присутності Всевишнього. Сакральність, а відтак – неоскаржуваність й правдивість її широко застосовувалися у повсякденних практиках міського соціуму Луцька ХVІ – першої половини ХVІІ ст.

 • Полономовний поет з українською душею: Данило Братковський

  Полономовний поет з українською душею: Данило Братковський

  Данило Братковський – громадський, суспільно-політичний діяч, український польськомовний поет епохи бароко, автор знакової збірки віршів-фражок (сатир) «Світ по частинах розглянутий».

 • (Не)відомі волиняни: творець першої енциклопедії з Луцька

  (Не)відомі волиняни: творець першої енциклопедії з Луцька

  Волинська земля завжди була знана далеко за своїми межами. Тисячі відомих людей тут народилися та творили у різні часи. Так, на зламі XVII та XVIII століть народився у Луцьку чомусь забутий земляками представник шляхетського роду гербу Наленч Бенедикт Йоахім Хмєльовський.

 • Волинь у літературі: Амброджіо Контаріні

  Волинь у літературі: Амброджіо Контаріні

  Амброджіо Контаріні – дипломат і мандрівник із Венеції XV століття. У 1474 році він вирушив з Венеції у Персію. Шлях мандрівника проліг через Волинь. Зокрема венецієць відвідав Луцьк, Житомир, в також коротко описав дорогу між цими містами.

 • Луцьк у творах австро-угорських художників.

  Луцьк у творах австро-угорських художників.

  Луцьк в першій половині XX ст.очима австро-угорських художників.

 • Котячий готельчик "Буржуй" у Луцьку

  Котячий готельчик "Буржуй" у Луцьку

  Тепер і в луцьку є готель для домашніх улюбленців! Відтепер лучани-власники чотирилапих улюбленців можуть спокійно їхати на відпочинок чи у відрядження, лишивши своїх котів чи кошенят під наглядом професіоналів.

 • Волинь у літературі: «гарна та мальовнича наша Горинь»

  Волинь у літературі: «гарна та мальовнича наша Горинь»

  Оповідка з часопису «Молоде село» 1935 року про річку Горинь. Видання існувало з 1929 по 1939 роки, публікувалось українською та польською мовами. Текст цікавий як поетичними образками автора, його колоритною українською мовою, так і спостереженнями про культуру, пов’язану з річкою.

 • "Луцьк і модерність: як епоха змінювала місто"

  "Луцьк і модерність: як епоха змінювала місто"

  Луцьк і модерність: як епоха змінювала місто