ua en pl ru 
НОВИНИ
 • Котячий готельчик "Буржуй" у Луцьку

  Котячий готельчик "Буржуй" у Луцьку

  Тепер і в луцьку є готель для домашніх улюбленців! Відтепер лучани-власники чотирилапих улюбленців можуть спокійно їхати на відпочинок чи у відрядження, лишивши своїх котів чи кошенят під наглядом професіоналів.

 • Волинь у літературі: «гарна та мальовнича наша Горинь»

  Волинь у літературі: «гарна та мальовнича наша Горинь»

  Оповідка з часопису «Молоде село» 1935 року про річку Горинь. Видання існувало з 1929 по 1939 роки, публікувалось українською та польською мовами. Текст цікавий як поетичними образками автора, його колоритною українською мовою, так і спостереженнями про культуру, пов’язану з річкою.

 • "Луцьк і модерність: як епоха змінювала місто"

  "Луцьк і модерність: як епоха змінювала місто"

  Луцьк і модерність: як епоха змінювала місто

 • "Показ мод у Луцькому замку"

  "Показ мод у Луцькому замку"

  Під час першого в Луцьку весільного фестивалю замок став подіумом для справжнього показу етнічної та весільної моди.

 • "Луцьк очолив список україномовних міст "

  "Луцьк очолив список україномовних міст "

  У рейтингу україномовності Луцьк посів перше місце серед обласних центрів України

 • "Зустріч Культур!":знайомство із волонтерами організації AISEC та волонтерами Корпусу Миру - США

  "Зустріч Культур!":знайомство із волонтерами організації AISEC та волонтерами Корпусу Миру - США

  Знайомство із волонтерами , які в Україні допомагають вивчати англійську мову та популяризують мультикультурність, неформальну освіту та громадську активність.

 • Луцьке MENU

  Луцьке MENU

  Луцьке MENU. Події міста Луцька на липень 2016 рік

 • Цеховий Луцьк: європейський уклад міста XVI століття

  Цеховий Луцьк: європейський уклад міста XVI століття

  Цеховий Луцьк: європейський уклад міста XVI століття. Коли ми відвідуємо закордонні екскурсії у європейських містах, або дивимося цікаві популярні відеопрограми з історії, наприклад, виробництва BBC (часто їх вважають еталоном), то дізнаємося про дуже важливий уклад міст, який став базою для економічного розвитку – цехи ремісників. Спочатку розрізнені майстри стали об’єднуватися у більші майстерні, лобіювали інтереси своєї професії. З різних причин в історії Луцька та інших волинських міст не завжди акцентується увага на «цеховій історії». Проте наявність цехів зі своїми уставами, гербами і традиціями це безпосередня можливість зрозуміти європейський контекст міської історії. Ця стаття – про луцькі цехи.

 • Пси, пани і фільософи Luceoriensis: волинська мова і звертання різних епох

  Пси, пани і фільософи Luceoriensis: волинська мова і звертання різних епох

  Пси, пани і фільософи Luceoriensis: волинська мова і звертання різних епох. У жовтні 2015 року депутати Луцької міської ради прийняли рішення «Про впровадження шанобливого звернення у місті Луцьку». Вже сама назва чого варта. У документі йдеться про те, що працівники виконавчих органів міської ради, депутатів міської ради, членів виконавчого комітету, керівників окремих комунальних підприємств, установ та організацій міста у службовому спілкуванні повинні вживати слова «пан» та «пані» перед іменем чи прізвищем особи. У преамбулі рішення автор посилається на історичні лінгвістичні трансформації і пише, що такі звертання ігнорувалися в радянський період.

 • Трибунал: як у Луцьку в XVI столітті судили пів-України

  Трибунал: як у Луцьку в XVI столітті судили пів-України

  Трибунал: як у Луцьку в XVI столітті судили пів-України. У XVI столітті у Луцьку діяв найвищий апеляційний суд для Волинського, Брацлавського і Київського воєводств. Це були виключні переваги в судовому порядкуванні, хоча мали вони і свої противників. Ця установа, яка діяла на підставі литовських статутів, може пролити несподіване світло на традиції луцького судівництва.