ua en pl ru 
НОВИНИ
 • Запрошуємо на лекцію «Політична еліта Волині на З'їзді європейських монархів у Луцьку 1429 року»

  Запрошуємо на лекцію «Політична еліта Волині на З'їзді європейських монархів у Луцьку 1429 року»

  8 лютого о 17.00 в Центрі туристичної інформації та послуг відбудеться лекція на тему «Політична еліта Волині на З'їзді європейських монархів у Луцьку 1429 року». Це уже третя публічна лекція в рамках просвітницького проекту «1429: З'їзд європейських монархів». Лектор — історик, краєзнавець, автор книг «Волинь у сутінках української історії XIV-XVI ст.», «Луцький замок», «Оповідання з давньої історії Луцька» та ін.

 • Луцьке MENU на лютий 2019

  Луцьке MENU на лютий 2019

  Обирайте подію на свій смак!

 • Запрошуємо на публічну лекцію «Луцький з’їзд 1429 року: джерела та інтерпретації»

  Запрошуємо на публічну лекцію «Луцький з’їзд 1429 року: джерела та інтерпретації»

  СІЧЕНЬ 1429 РОКУ: ЛУЦЬК В ЕПІЦЕНТРІ «КОРОНАЦІЙНОЇ БУРІ» 31 січня о 15.00 Музей історії Луцького братства запрошує на публічну лекцію «Луцький з’їзд 1429 року: джерела та інтерпретації», яка пройде з присвятою 590-й річниці події.

 • Відбулася презентація просвітницького проекту "1429: З'їзд європейських монархів у Луцьку"

  Відбулася презентація просвітницького проекту "1429: З'їзд європейських монархів у Луцьку"

  У 2019 році у Луцьку відзначатимуть 590-річницю з'їзду європейських монархів. З цієї нагоди у нашому місті відбуватиметься багато подій та заходів. Ця історична подія стала важливою віхою у розвитку Луцька.

 • Відбувся міжнародний етнофестиваль «Різдво у Луцьку»

  Відбувся міжнародний етнофестиваль «Різдво у Луцьку»

  Протягом 12 - 13 січня на Театральному майдані міста відбувся тринадцятий міжнародний етнофестиваль «Різдво у Луцьку». Участь у фестивалі взяли багато колективів із Польщі, Білорусі, Литви. У програмі фестивалю: колядки, вертепні дійства, забави для дорослих і дітей, святковий ярмарок та різдвяні частуванння.

 • Корона під снігом. Зимові історії Луцького замку

  Корона під снігом. Зимові історії Луцького замку

  То найдавніший замок – державна резиденція в Україні. Таке собі «Межигір’я» часів Київської Русі. Замок Любарта або Луцький замок рідко вдається побачити засніженим, бо зими на Волині частіше мокрі, ніж сніжні. Але нинішні хранителі князівської обителі запевняють: взимку він зовсім інший, і туристи його таким люблять навіть більше. Містичні історії тут починаються щойно зимове сонце йде за горизонт. І саме взимку майже 600 років тому в засніженій та холодній резиденції князя Вітовта відбулася найвеличніша з історій цієї фортеці.

 • Запрошуємо на лекцію «Князь Вітовт Великий та його жінки»

  Запрошуємо на лекцію «Князь Вітовт Великий та його жінки»

  22 січня о 17.00 в Центрі туристичної інформації та послуг відбудеться лекція на тему “Князь Вітовт Великий та його жінки”. Це перша публічна лекція в рамках просвітницького проекту “1429: З'їзд європейських монархів”. Лектор — історик, заступник декана факультету із інноваційно-ґрантової міжнародної співпраці факультету історії, політології та національної безпеки СНУ ім. Лесі Українки, старший викладач кафедри документознавства і музейної справи Тетяна Яцечко-Блаженко.

 • Презентація просвітницького проекту «1429: З’їзд європейських монархів у Луцьку”

  Презентація просвітницького проекту «1429: З’їзд європейських монархів у Луцьку”

  16 січня о 15.00 в приміщенні Центру туристичної інформації та послуг (вул. Сенаторки Левчанівської, 2) відбудеться презентація просвітницького проекту «1429: З’їзд європейських монархів у Луцьку».

 • Віднайдені Кронштейни та Глікліхи. Коротка генеалогія власників Луцька

  Віднайдені Кронштейни та Глікліхи. Коротка генеалогія власників Луцька

  Кронштейни – родина найбагатших домовласників у Луцьку наприкінці ХІХ і в першій половині ХХ століть. Збереглося не дуже багато відомостей про те, ким вони були і звідки родом. Проте завдяки свіжій інформації з генеалогічних архівів Geni та My Heritage вдалося дізнатися більше. Родина поєдналася з не менш відомим і впливовим родом – Глікліхами. А ще різні Кронштейни фігурують в історії часом навіть в одіозних випадках. Вони завжди давали лучанам приводи для чуток і обговорень. Разом із Глікліхами та іншими родинами їх сміливо можна назвати власниками Луцька (хоча місто ніколи не було приватно-власницьким, це образне формулювання).

 • Луцьке MENU на січень 2019 р.

  Луцьке MENU на січень 2019 р.

  Обирайте подію на свій смак!