ua en pl ru 
НОВИНИ
 • Пси, пани і фільософи Luceoriensis: волинська мова і звертання різних епох

  Пси, пани і фільософи Luceoriensis: волинська мова і звертання різних епох

  Пси, пани і фільософи Luceoriensis: волинська мова і звертання різних епох. У жовтні 2015 року депутати Луцької міської ради прийняли рішення «Про впровадження шанобливого звернення у місті Луцьку». Вже сама назва чого варта. У документі йдеться про те, що працівники виконавчих органів міської ради, депутатів міської ради, членів виконавчого комітету, керівників окремих комунальних підприємств, установ та організацій міста у службовому спілкуванні повинні вживати слова «пан» та «пані» перед іменем чи прізвищем особи. У преамбулі рішення автор посилається на історичні лінгвістичні трансформації і пише, що такі звертання ігнорувалися в радянський період.

 • Трибунал: як у Луцьку в XVI столітті судили пів-України

  Трибунал: як у Луцьку в XVI столітті судили пів-України

  Трибунал: як у Луцьку в XVI столітті судили пів-України. У XVI столітті у Луцьку діяв найвищий апеляційний суд для Волинського, Брацлавського і Київського воєводств. Це були виключні переваги в судовому порядкуванні, хоча мали вони і свої противників. Ця установа, яка діяла на підставі литовських статутів, може пролити несподіване світло на традиції луцького судівництва.

 • Туризм може зробити світ кращим!

  Туризм може зробити світ кращим!

  Туризм може зробити світ кращим! Саме ця теза була наскрізною ниткою Міжнародної конференції «Брендинг дестинацій: запорука побудови успішної репутації», яка відбувалась у м. Київ 20-21 червня. Участь у конференції взяла начальник відділу розвитку туризму управління туризму та промоції міста Катерина Теліпська.

 • Організатори розкрили секрети й таємниці "Ночі у Луцькому замку-2016»

  Організатори розкрили секрети й таємниці "Ночі у Луцькому замку-2016»

  «Ніч у Луцькому замку» Із нетерпінням лучани та гості міста чекають на найяскравішу мистецька подію Луцька - арт-шоу «Ніч у Луцькому замку - 2016». Як відомо, після двохрічної перерви, організатори вирішили кардинально змінити формат та концепцію фестивалю. Відтак, підготували для відвідувачів заходу безліч несподіванок та сюрпризів.

 • Юзеф Іґнатій Крашевський про Луцький замок

  Юзеф Іґнатій Крашевський про Луцький замок

  Юзеф Іґнатій Крашевський про Луцький замок. У 1838-1853 роках на Волині жив і подорожував польський письменник і художник Юзеф Крашевський. Відвідав він і Луцьк і залишив по тому цікаві мемуари в книзі «Спогади з Полісся, Волині і Литви».

 • Луцьк 1840 року

  Луцьк 1840 року

  Луцьк 1840 року. У 1840 році стали видавати альманах «Кіевлянинъ». У першому ж номері міститься праця викладача київського Університету святого Володимира (тепер це КНУ імені Шевченка) Василя Домбровського з короткою назвою «Луцк». Пізніше його прийняли у Копенгагенське королівське товариство північних антикварів.

 • Королівські ревізори про Луцьк 1545 року

  Королівські ревізори про Луцьк 1545 року

  Королівські ревізори про Луцьк 1545 року. Ревізії українних замків 1545 року стали своєрідними звітами королівських ревізорів про обстеження стану обороноспроможності прикордонних замків. Серед них на Волині розташовувалися Володимирська, Луцька й Крем’янецька твердині. Люстрації, окрім детальних описів місць локації замків, стану збереженості веж, мостів, арсеналів, інших замкових споруд, забезпеченості провіантом та фуражем, містили цікаві деталі із міського повсякдення.

 • Луцьк у спогадах шотландця ХІХ століття

  Луцьк у спогадах шотландця ХІХ століття

  Луцьк у спогадах шотландця ХІХ століття. Луцьк лишився у спогадах одного шотландця. Його рефлексії стосовно нашого міста - увазі читачів.

 • Італієць про Луцьк ХVІ століття

  Італієць про Луцьк ХVІ століття

  Протягом віків волинський край описували безліч мандрівників, письменників, королівських ревізорів, «заморських» посланців, та й місцеві мешканці залишали свої мемуари. Цей масив текстів сьогодні несправедливо забутий.

 • До уваги лучан та гостей міста!

  До уваги лучан та гостей міста!

  До уваги лучан та гостей міста! У зв’язку із світлим святом Трійці КП «Центр туристичної інформації та послуг» матиме вихідний у неділю, 19 червня.