ua en pl ru 
WIADOMOŚCI
 • W Łucku odbyła się prezentacja współczesnego przewodnika

  W Łucku odbyła się prezentacja współczesnego przewodnika

  21 sierpnia w Centrum Informacji Turystycznej i Usług odbyła się przewodnika turystycznego po Łucku. Przewodnik ma na celu podzielić się kompletnymi, aktualnymi i dokładnymi informacjami z turystami z Ukrainy i zagranicy.

 • Noc w Łuckim zamku: program

  Noc w Łuckim zamku: program

  Festiwal “Noc w Łuckim zamku - 2013” zaprasza Cię na niezapomniane wydarzenie, które złączy przeszłość ze współczesnością. Zaczynamy 29 czerwca o 21.00 i świętujemy do białego rana!

 • Łuck został prezentowany na ITB-2013

  Łuck został prezentowany na ITB-2013

  Po raz pierwszy Łuck wziął udział w największych Międzynarodowych Targach Turystycznyc– ITB-2013, które zostały otwarte 6 marca w centrum wystawowym Messe Berlin.

 • Trzy wiosenne wydarzenia, których nie możesz ominąć

  Trzy wiosenne wydarzenia, których nie możesz ominąć

  Zostało się kilka dni do nadejścia Wiosny! Dużo słońca, zabawnych promieni, kwitnących drzew i oczywiście ciekawych wydarzeń przyniesie do Łucka wiosna.

 • Od baroka do jazzu. Muzyka Świąt

  Od baroka do jazzu. Muzyka Świąt

  Trwają zimowe święta, nieodłączną częścią których jest muzyka świąteczna. W Łucku odbędzie się tradycyjne wydarzenie "Szczodry wieczór z dobrym jazzem", które daje możliwość usłyszeć tradycyjne ukraińskie i europejskie kolędy w wykonaniu jazzowym. Tym razem przed koncertem odbędzie się dodatkowo widowisko muzyczne "Idziemy do Betlejem", które prezentuje kolędy europejskie.

 • Spotkaj Nowy rok w Łucku!

  Spotkaj Nowy rok w Łucku!

  Nowy rok jest jednym z najbardziej ekscytujących świąt, które lubimy jeszcze z dzieciństwa. Najważniejsze jego atrybuty to dobry humor, świąteczna atmosfera i dobre towarzystwo. Zapraszamy do świętowania Sylwestra 2013 w jednym z najstarszych miast Ukrainy - w Łucku.

 • Łuck wejdzie do trasy turystycznej "Szlak Gedyminowiczów"

  Łuck wejdzie do trasy turystycznej "Szlak Gedyminowiczów"

  Nowa trasa turystyczna "Szlak Gedyminowiczów" niebawem pojawi się na turystycznej mapie Ukrainy. Połączy ona zamki i twierdze związane z litewskim okresem naszej historii, a w szczególności z dynastią Gedyminowiczów.

 • Trwa wystawa poświęcona produkcji piwa w Czechach i na Wołyniu

  Trwa wystawa poświęcona produkcji piwa w Czechach i na Wołyniu

  Dniami w Wołyńskim muzeum krajoznawczym odbyło się otwarcie wystawy poświęconej piwowarstwu. Miłośnicy "złotego trunku" mogą dowiedzieć się więcej o jego produkcji i historii browarnictwa na Wołyniu oraz w Czechach, a także zapoznać się z losami łuckiej browarni "Zeman" oraz jej założycielami.

 • Rozpoczyna się festiwal "Docudays"

  Rozpoczyna się festiwal "Docudays"

  3 grudnia w Łucku startują pokazy laureatów Międzynarodowego festiwalu kina dokumentalnego o prawach człowieka Docudays UA. Festiwal odbywa się z okazji Międzynarodowego dnia praw człowieka oraz Tygodnia prawa.

 • Łucki zamek zaistniał na znaczkach pocztowych

  Łucki zamek zaistniał na znaczkach pocztowych

  Poczta ukraińska wprowadziła w obieg nowe znaczki - siedem znaczków pocztowych z wizerunkami zamków, twierdz i pałaców Ukrainy. Na jednym z nich widnieje Łucki zamek.