ua en pl ru 
НОВИНИ
Як у Центрі туристичної інформації та послуг День міста святкували

Як у Центрі туристичної інформації та послуг День міста святкували

Дата 8 вересня цього року стала для лучан особливою. Адже саме в цю вже осінню суботу відзначали День міста. Час від часу дощ давав про себе знати, натякаючи на те, що люди не мають впливу на погоду, що можна організувати все на світі, але природа не підвладна нікому. Але, як виявилося, таки знайшлася річ, потужніша за стихію – це людська емоція. Відчуття любові, щастя, піднесення, часом задуми, гордості і простої радості витало в повітрі. Особливою була й атмосфера в Центрі туристичної інформації та послуг.

Від самого ранечку працівники Центру вже були напоготові і чекали відвідувачів, налаштовували техніку, робили фото та публікації у соцмережах, аби й у світі віртуальному всі знали, що у Луцьку сьогодні свято. На день міста було заплановано чимало заходів, доєднався до створення настрою лучан і Центр туристичної інформації.

Першою до Центру прийшла Богданка Макарчук, луцька інста-гідеса. Її авторська екскурсія «INSTALUTSK» вже зібрала своїх прихильників, але щоразу з’являється все більше охочих побачити, що ж воно таке, той Луцьк інстаграмний? Тож зібравшись біля пам’ятника Костю Шишкові, екскурсанти разом із Богданою вирушили в пошуках нової інформації про місто та його оригінальних фото.


Кость Шишко та Богдана Макарчук вже чекали екскурсантів на Інстаграмну прогулянку.


Інста-гідеса Богданка Макарчук


З Днем народження, Луцьк!

Трохи згодом до Центру почали підходити лучани, які через кілька хвилин стануть дипломованими гідами. Бо ж саме сьогодні, у День міста, вони офіційно випускаються із Першої луцької школи екскурсоводів. Із трепетом, але і впевнено водночас, 18 натхненних та з новими знаннями людей тримали свідоцтва із гордим званням «Гід міста Луцька».

Слова подяки, вітання та мудрі поради наставників – усі на якийсь час повернулися до тієї шкільної юності, коли все хвилююче і як уперше. 

Без п'яти хвилин дипломовані гіди Луцька! (Фото - Відділ інформаційної роботи ЛМР)

Вручення відбулося за участі, зокрема, керівника Всеукраїнської асоціації гідів Яніни Гаврилової, в.о. міського голови, секретаря міської ради Григорія Пустовіта, начальника управління туризму та промоції Катерини Теліпської (Фото - Відділ інформаційної роботи ЛМР)

Чекав на гостей цього заходу ще один сюрприз – презентація нового промоційного ролика про Луцьк. Дивилися захоплено, із почуттям любові та гордості. Знайомі з дитинства краєвиди постали перед очима відвідувачів у новому ракурсі, були інакшими, але такими рідними.

Кадр із нового промоційного ролика Луцька, створеного з ініціативи Управління туризму і промоції та рекламної агенції "Moloko Agency" (Фото - Відділ інформаційної роботи ЛМР)

Щиро рекомендуємо і вам переглянути це відео з цікавою назвою "Чому не варто їхати в Луцьк" . 

Не обійтися в День міста і без спогадів про його становлення, розвиток та розповідей про сучасність. Чи не найцікавішим і одним із найважливіших періодів минувшини є час, коли у Лучеську з’явилося і утверджувалося Маґдебурзьке право.

Чи легким і однозначним був цей процес? Як формувалися інститути нової влади? Ким були міські урядники? Чим жили міщани Луцька наприкінці ХV – першій половині ХVII ст.? Про це та чимало інших цікавинок не втомлювалася розповідати історик, в. о. директора і натхненниця Центру туристичної інформації та послуг Оксана Штанько. Гості заходу дізналися багато цікавих моментів про міське життя древнього міста, яке вирувало до

вкола площі Ринок. Протягом лекції вдалося почути про міських урядників, судові процеси та й повсякденне буття міщан.

Після змістовної бесіди відбулася тематична екскурсія «Луцьк у палітрі культур: від минулого до сьогодення». Оксана Штанько не втомлювалася розповідати про народності, що мешкали у Луцьку ще з часів Середньовіччя, їхню роль у формуванні образу Луцька. На прогулянці знавчиня міської історії показала і збережені пам’ятки тієї доби, які є свідками подій минулого.

Охочих послухати розповідей від Оксани Штанько зібралося чимало!

Після такого насиченого дня не було відчуття втоми чи то знесилення, навпаки, люди, яким небайдужа історія та сучасність міста, лучани, гості міста надихнули і подарували бажання створювати подібні заходи знову і знову. Ми завжди будемо раді бачити всіх у Центрі туристичної інформації та послуг, ділитися з вами хорошим настроєм та цікавинками про місто. Дякуємо всім, хто долучився до створення атмосфери в 933-й День міста!

Давайте любити Луцьк, бо Луцьк любить нас!

 

Print 

Написати відгук
Ім'я:
Коментар:
Введіть код: