ua en pl ru 
НОВИНИ
Вікенд луцького шику

Вікенд луцького шику

Не так вже й давно в Луцьку презентували нову концепцію свого туристичного року, центральним елементом якої є європейське минуле міста. Який же він, той аристократично-монарший Луцьк, можна дізнатись найближчого вікенду. Адже навіщо чекати офіційного відкриття сезону, коли познайомитись із містом можна вже зараз, доки натовп туристів не заполонив місто. Від замку Любарта до чисельних святинь Луцьк надихає своєю атмосферою.

Давня історія Луцька дійсно надихає. До міста варто приїхати, щоб побачити замок Любарта, який входить в перелік "Сім чудес України", почути кликуна, який щодня сурмить із В’їзної вежі замку, спуститись до петропавлівських підземель, посмакувати князівським напоєм та автентичними стравами. Цьогоріч Луцьк відзначатиме 590-річчя з’їзду європейських монархів, який відіграв важливу роль для розвитку міста. Тому й не дивно, що туристичний сезон буде присвячений саме цій історичній події.

Окрім замку Любарта, де і відбулась зустріч монархів, зверніть увагу і на вежу князів Чарторийських – все, що лишилося від Окольного замку.

І побачити кликуна можна не лише на вежі, але й у вигляді бронзових скульптур, які зустрінете на тутешніх вулицях. Зокрема, таке диво знаходиться на розі вулиць Лесі Українки та Сенаторки Левчанівської біля Центру туристичної інформації та послуг. Кликун – середньовічна професія, яку відродили в Луцьку кілька років тому, сьогодні вона є своєрідним символом міста.

А які чудові ікони XVI століття можна побачити в Музеї волинської ікони, який нараховує понад 600 експонатів різних епох. Проте перлиною залишається одна з найшанованіших християнських святинь Холмська Чудотворна ікона Божої Матері – пам’ятка візантійського мистецтва ще ХІ-ХІІ століть. Ближче до періоду князювання Радзивілів відносяться ікони "Спас у славі", "Розп’яття", "Юрій Змієборець", вони теж мають свою унікальність.

Пожити життям аристократів можна і в ресторані "Корона Вітовта", де свого часу князь Вітовт влаштував банкет для європейських монархів з’їзду. Нині в закладі частують автентичними стравами волинської кухні. А які смачні медові напої пропонують у Центрі традиційної культури "Медова хата". Саме питний мед був невід’ємним елементом під час князівських бенкетувань. До речі, 2 роки тому на Міжнародному конгресі бджільництва – Апімондія у Стамбулі, луцький питний мед "Сльоза бурштину" ввійшов у трійку кращих.

Зупинитись в пішій доступності від замку Любарта можна в готелі "Україна". У ньому вартість номерів починається від 680 гривень. Окрім того, пропонують відпочинок у спа-центрі із сауною та сеансами масажу. І радимо завчасно забронювати готель у Луцьку.

Автор: Редакція Zruchno.Travel

Print 

Написати відгук
Ім'я:
Коментар:
Введіть код: