ua en pl ru 
НОВИНИ
Сувеніри з Луцька: топ-10 споминів про місто

Сувеніри з Луцька: топ-10 споминів про місто

Невдовзі у Луцьку відкриється туристичний сезон. Упродовж весняно-літньої пори, хто б що не казав, засилля туристів у Луцьку помітне. Повірте людині, що працює у Центрі туристичної інформації та послуг :).

 Журба у тому, що більшість мандрованого люду асоціює Луцьк лише із замком. Він, поза сумнівом, величний і красивий. Не фортецею єдиною, утім, Луцьк славився колись і має бути знаний нині. Біда, що й не усі сучасні мешканці Луцька усвідомлюють це.

Скоро, однак, ту ситуацію можна буде скоригувати. Спитаєте як? Пізнавальними інформативними екскурсіями, прогулянками, новими маршрутами, нестатичними розповідями й захопливими квестами. Усе це Центр туристичної інформації замислив втілити у прийдешньому сезоні.

 За чим турист їде до нової місцини? Правильно – за враженнями. Їх у Луцьку можна отримати чимало. Нагулявшись добряче вуличками міста, помилувавшись німими свідками тутешньої минувшини, поївши смачної і, що важливо, – доволі недорогої їжі, турист згадує, що треба привезти додому «світлий спомин» про мандрівку на Волинь – якийсь сувенір. За ним можна і варто завітати у ЦТІ. Там-бо є сувенірна крамничка і ви з приємністю оберете собі й друзям дарунок на власний смак і вибір.

Магніти 

Просто, традиційно і класично. Той, хто вигадав магніт із зображенням міста чи якоїсь туристичної приваби, був генієм :). Бо за магнітами приходять усі – вередливі мандрівники і невибагливі, втішені тим, що перебувають у Луцьку, туристи.

Магнітів у ЦТІ вистачає. Оригінальністю вразять магнітики-марки із зображеними на них архітектурними перлинами Луцька і магніти – ляльки-мотанки. Є тут і класичні, з яких на нас колажами дивиться давній і сучасний Луцьк.

Показується P1040074.JPG

Показується P1040075.JPG

Листівки

Інтернет-комунікації, на щастя, ще не зовсім витіснили живе спілкування між людьми. Частинкою того віддавна була і залишається гарна традиція надсилати один одному листівки. Сьогодні іменуємо це модним словом «посткроссинг». Полягає він у надсиланні листівки із міста, до якого подорожуєш, незнайомим людям з іншої української чи місцини закордоння.

Дизайнерські листівки талановитої Катерини Яцушек обирають люди романтичної натури. Купують їх для коханих. Словом тим, за ким сумують і про кого думають. Графічні зображення Луцька, втілені у поштівках від Вікторії Федини припадають до душі серйозним мандрівникам. Кажуть, що поставлять собі в офісі на згадку про Луцьк.

Набір листівок із зображенням нашого міста сто літ тому прагнуть придбати залюблені в минувшину історики і краєзнавці.

Цікаво, що різноманіття листівок у ЦТІ не вичерпується тематично «луцькими». Туристи, наприклад, не можуть не купити собі якусь із серії зворушливих листівок від «Рябої воші» із зображеннями милих звіряток і симпатичними промовистими написами.

Показується P1040081.JPG

Книги

Серед туристів частенько трапляються інтелектуали, які, повертаючись додому, хочуть мати про Луцьк «книжкову» памʼять. Хочуть – матимуть! :) Стенд із книгами їм у поміч. Тут собі можна вибрати інформативний путівник і ґрунтовну монографію про наше місто і не тільки.

Кликунці

Віднедавна у Луцька зʼявився дуже доречний, з точки зору історії, символ – кликун. Міська сторожа – оті кликунці, свого часу відігравали важливу роль у захисті міщан від небезпеки. Вони охороняли міські мури, прискіпливо дивлячись, хто йде, оголошували маґістратські (урядові) й королівські укази, стежили за пожежною ситуацією у Луцьку триста-чотириста літ тому. Відтак мандрівник, якому припали до душі оповідки про кликуна, може одного забрати із собою :)

Свищики

Вʼїзна вежа Луцького замку може співати. Не вірите? Тоді дивіться – глиняний замок-свищик. Подмухайте у нього і створіть власну, луцьку мелодію! Для діток у ЦТІ можна придбати різноманітних форм свищиків. То і собачки, і баранці, і котики… Вони барвисті, веселі, життєрадісні. Як і майстер-глиняр, творіннями якого є – Анатолій Філозоф. Заберете з собою додому не просто мистецьки виконаний свищик, а й радість і природній позитив, вкладені у кожен із луцьких свистунців.

Показується P1040086.JPG

Глиняний посуд

Чорнолощені красиві кухлики й глечики з написами «Луцьк» стануть добрим надбанням для кухні будь-якого туриста. Хто не памʼятає таких на сільських тинах наших бабусь-прабабусь? То ж один із найдавніших видів посуду. Тому, якщо хочете їсти-пити із такого, – купіть його у Луцьку.

Показується P1040087.JPG

Луцькі «роверцеві» горнятка

Миловидні дизайнерські кавові чашечки нікого не лишають байдужими. Хто не купує – обовʼязково з цікавістю розглядає цікавий малюнок. Хлопець і дівчинка на велосипедах їдуть луцькими вуличками, оминають архітектурні памʼятки нашого міста. І то неспроста. У Луцьку можна замовити окрему велосипедну екскурсію. А потім вдома отак питимеш кавцю і памʼятатимеш, як по місту й околицях роверцем мандрував.

Показується P1040089.JPG

Футболки

Хочете, аби усі знали, що ви повернулися з Луцька? Придбайте собі футболку з історичною символікою міста і ходіть у ній усе літечко.

Картини

Світлим спомином про Волинь і Луцьк можуть стати зразки сучасного художнього мистецтва. На картинах знайдете Луцький замок, найдавнішу домонгольську церкву Івана Богослова, панорамами Луцька та ін. Додайте своєму помешканню мистецького бачення Луцька!

Показується P1040094.JPG

Показується P1040095.JPG

«Деревʼяний» Луцьк

Цікавими деревʼяними втіленнями Луцька є магніти ручної роботи Вʼячеслава Мельника. На них уміло вирізьблені написи «I love Lutsk», «Я люблю Луцьк», символіка патріотичного фестивалю Бандерштат, що незмінно відбувається у нас і вже став тутешнім брендом.

Руці майстра належить і симпатична скринька із туристичною символікою міста. Як її використати – то уже справа мандрівника, який відвезе її до власної домівки. Там можна зберігати листи, коштовності, косметику чи… гудзики. Це, насправді, не має значення. Важливо, що скринька нагадуватиме про гарно проведений у Луцьку час.

Матуся якогось із туристів буде тішитися дощечці із зображеннями Луцька. Готуватиме дитині сніданок і…захоче відвідати центр Волині усією сімʼєю.

Який би сувенір не обрав мандрівник, важливо, щоб він памʼятав колорит і атмосферність Луцька. Згадував його з радістю і бажанням повернутися сюди ще бодай раз. Це, по правді кажучи, значною мірою залежить від нас, сучасних лучан.

Знаєте, то як з малими дітьми. Вони часто роблять так, як батьки. Так само і з туристами – коли ті бачать, що ви знаєте і любите рідне місто – самі проймаються минувшиною, цікавляться й захоплюються ним.

Автор: Оксана ШТАНЬКО

Print 

Написати відгук
Ім'я:
Коментар:
Введіть код: