ua en pl ru 
НОВИНИ
Просвітницька лекція "Музика та музиканти на з'їзді монархів у Луцьку в 1429 році (реконструкція)"

Просвітницька лекція "Музика та музиканти на з'їзді монархів у Луцьку в 1429 році (реконструкція)"

У рамках відзначення 590-ї річниці З'їзду європейських монархів в Центрі туристичної інформації та послуг відбудуться дві просвітницькі лекції: - о 14.00 - «Музика та музиканти на з'їзді монархів у Луцьку в 1429 році (реконструкція)», о 15.00 ‒ «Музичне повсякдення Волині (середина XVI – початок XVII століть)». Лектор - Іван Кузьмінський, кандидат мистецтвознавства, викладач Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського. 

МУЗИКА ТА МУЗИКАНТИ НА З'ЇЗДІ МОНАРХІВ У ЛУЦЬКУ У 1429 РОЦІ (РЕКОНСТРУКЦІЯ). 

У 1429 році у Луцьку відбувся з’їзд європейських монархів, головна ціль якого полягала у тому, аби литовський князь Вітовт міг коронуватися і, таким чином, отримати повний суверенітет для своєї держави. Про участь музикантів у з’їзді збереглося лише одне писемне свідчення, проте, за допомогою інших джерел можна реконструювати і музичний інструментарій, і тип виконуваної музики, а також кількісний та національний склад музикантів.

 

МУЗИЧНЕ ПОВСЯКДЕННЯ ВОЛИНІ (СЕРЕДИНА XVI – ПОЧАТОК XVII СТОЛІТЬ) 

Відсутність дослідження музичного повсякдення Волині цього періоду давало підстави для появи різних міфів, зокрема про бідність музичної культури автохтонного населення Волині. На противагу усталеним міфам, масив зібраних історичних джерел переконливо свідчить, що на Волині у цей час вирувало повноцінне музичне життя. Стає відомо про існування в містах, містечках та селищах десятків професійних музикантів, які мусили сплачувати податки центральній владі. Цікаво, що музиканти не були організовані у спеціальні професійні цехи, чи братства, як це відбувалося у XVII-XVIII століттях. Окрім професійних музикантів з історичних джерел дізнаємося про католицьких органістів, військових музикантів та канторів-іудеїв. 

Про це та більше дізнаєтесь на лекціях 19 травня о 14.00 в Центрі туристичної інформації та послуг (вул. Сенаторки Левчанівської, 2)

Print 

Написати відгук
Ім'я:
Коментар:
Введіть код: