ua en pl ru 
WIADOMOŚCI
Zapoznanie się z "Imionami Łucka"

Zapoznanie się z "Imionami Łucka"

Celem projektu jest zapoznanie się mieszkańców miasta Łuck i jego gości ze znanymi osobistościami – państwowymi, wojskowymi, przedstawicielami duchowieństwa, artystami, naukowcami, którzy urodzili się w Łucku, albo pewny okres swojego życia mieszkali czy pracowali w mieście.

Na początku października, w ramach projektu opublikowano zostało dwie dwujęzyczne (angielski i ukraiński) ulotki o książętach Lubarсie, synie Gedymina i Witoldzie. Teraz każdy może dowiedzieć się więcej na temat tych osób. Wkrótce będą wydrukowane buklety informacyjne o tacych osobach, jak Daniel Bratkowski, Abracham Firkowicz, Napoleon Orda, Arsen Riczyński, Michał Telerzyński i o innych. Teraz ten projekt liczy około 30 wybitnych nazwisk. Jednakże w ramach projektu ta lista będzie miała większą liczbę imion.

Pierwsze "Imiona Łucka" będą dostępne w Centrum informacji turystycznej i usług (ul. Senatorki Łewczaniwskiej, 2) i każdy będzie miał możliwość rozpocząć swoją kolekcję unikatową słynnych imion Łucka.

W naszym mieście będzie stworzony wyjątkowy szlak turystyczny, jako jeszcze jedna akcja edukacyjna i promocyjna do popularyzacji znanych osób. Pierwszy punkt na szlaku już zaznaczono - ulica Katedralna, 19, osiedle byłego Klasztoru Sióstr Szarytek, z okien którego na nas teraz patrzą Lubart i Witold. Wkrótce i inne portrety znanych osobistości pojawiają się w starej części miasta.

 

Print 

Napisz recenzję
Imię:
Komentuj:
Wpisz kod: