ua en pl ru 
WIADOMOŚCI
VII Międzynarodowy Festiwal Jazzowy «Art Jazz Cooperation 2014"

VII Międzynarodowy Festiwal Jazzowy «Art Jazz Cooperation 2014"

Zadanie Festiwalu – wspieranie na duchu i rozwój wartości kulturalnych mieszkańców miasta Łucka i jego gości, kreowany jest na zbiór pieniędzy dla wojskowych 51-ej OMBR z Włodzimierza-Wołyńskiego. W tym trudnym dla kraju momencie trzeba pomagać ukraińskim żołnierzom i dbać o ożywienie duchowe ludności cywilnej.

Kultura rozwijała się ramię w ramię z Rewolucją w Ukrainie od samego początku i teraz ona nie może zejść na drugi plan. Jej misja – wspieranie na duchu, ożywienie i dodanie pewności w swojej przyszłości, gdyż wszystko co utrwala życie przeciwdziała wojnie.

Festiwal tradycyjnie odbędzie się na XIV-wiecznym zamku łuckim – symbolicznym miejscu dla naszego miasta, gdyż właśnie tutaj w XV wieku odbył się zjazd monarchów europejskich. Rówieńska część festiwalu odbędzie się w Rówieńskim Teatrze Dramatycznym. W ramach Festiwalu są przewidziane różnorodne warsztaty dla młodzieży, wystawy zdjęć, przedstawienia teatralne oraz akcje charytatywne, między innymi zbiórka pieniędzy dla żołnierzy 51-ej OMBR. W tym roku w festiwalu wezmą udział zespoły z USA, Polski, Szkocji, Francji, Republiki Kuby i Ukrainy.

 

W programie:

Jazz - duet Olega Bakowskiego i Swiatosława Gawrola (Łuck)

Taras Bakowskyj sekstet (Ukraina – Polska – Kuba)

Janusz Muniak & friends (Polska)

FAT-Suit (Szkocja)

Alex Renart trio (Francja)

Keith Dunn та Train Four Blues Band (USA - Ukraina)

 

 W ramach Festiwalu odbędzie się charytatywna wystawa prac fotograficznych mistrzów z Wołynia „Jazz na płótnie”, plener dla malarzy, a także muzyczna suszka zdjęciowa dla każdego chętnego fotografika.

 Stały partner akcji - firma ubezpieczeniowa «PZU Ukraina».

 Festiwal zorganizowano przy wsparciu: Wołyńskiego Komitetu Radia i Telewizji oraz „Radia Łuck 107.3”, Instytutu Francuskiego w Ukrainie i Ambasady Francji w Ukrainie, Wołyńskiej Obwodowej Administracji Państwowej, Łuckiej Rady Miejskiej, firmie „Kromberg & Schubertˮ Sp. z o.o., Wołyńskiej Filharmonii Obwodowej i firmie reklamowej „Sztrychˮ.

 

Print 

Napisz recenzję
Imię:
Komentuj:
Wpisz kod: