ua en pl ru 
WIADOMOŚCI
Łuckie MENU na listopad 2018 r.

Łuckie MENU na listopad 2018 r.

Łuckie

MENU

…………………………………………………

Wydarzenia miasta Łuck

Listopad 2018 rok 

 

KONCERTY, FESTIWALE, PREZENTACJE, SPOTKANIA

02 PT 19.00 IX Finał Ogólnoukraińskiego Konkursu Piękna "Panna księżna Ukrainy 2018"

Wołyński Obwodowy Akademicki Teatr Muzyczno-Dramatyczny im. Tarasa Szewczenki (Plac Teatralny, 2)

03 SOB 18.00 Gala Finałowa - koncert festiwalu piosenki i artystycznej poezji „Oberih 2018”

Pałac Kultury miasta Łucka (ul. Bohdana Chmielnickiego, 1)

04 NIEDZ 16.00 Koncert muzyki kameralnej

Pałac Kultury miasta Łucka (ul. Bogdana Chmielnickiego, 1)

05 PON 19.00 COMEDY SHOW «VIP Tarnopol»

Wołyński Obwodowy Akademicki Teatr Muzyczno-Dramatyczny im. Tarasa Szewczenki (Plac Teatralny, 2)

07-08.11 19.00 Koncert z okazji rocznicy Wołyńskiego Akademickiego Chóru Ludowego

Wołyński Obwodowy Akademicki Teatr Muzyczno-Dramatyczny im. Tarasa Szewczenki (Plac Teatralny, 2)

09 PT 17.00 Uroczysty koncert Narodowej Kapeły Bandurystów Ukrainy im. G. Mayborody

Pałac Kultury miasta Łucka (ul. Bogdana Chmielnickiego, 1)

10 SOB 10.00 Otwarty festiwal-konkurs pieśni i tańców mniejszości narodowych "Ukraina to mój dom»

Pałac Kultury miasta Łucka (ul. Bogdana Chmielnickiego, 1)

10 SOB 16.00 Lutsk Fashion Weekend

Muzeum Współczesnej Sztuki Korsaków Korsakov (ul. Karbyszewa, 1)

11 NIEDZ 13.00 Koncert z okazji Dnia Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej

Pałac Kultury miasta Łucka (ul. Bogdana Chmielnickiego, 1)

13 WT 19.00 Koncert zespołu "Bez Obmeżeń"

Wołyński Obwodowy Akademicki Teatr Muzyczno-Dramatyczny im. Tarasa Szewczenki (Plac Teatralny, 2)

16.11. Finał miejskiego konkursu "Bitwa uniwersytetów i koledżów"

Wołyński Obwodowy Akademicki Teatr Muzyczno-Dramatyczny im. Tarasa Szewczenki (Plac Teatralny, 2)

16 PT 19.00 Koncert KIEV PROJEKT TANGO "Gwiazdy tanga"

Wołyński Obwodowy Akademicki Teatr Muzyczno-Dramatyczny im. Tarasa Szewczenki (Plac Teatralny, 2)

16 PT 19.00 Koncert charytatywny "Rehabilitacja"

Pałac Kultury miasta Łucka (ul. Bogdana Chmielnickiego, 1)

17.00 11.00 Międzynarodowy Festiwal Literacki „Frontera”

Pałac Kultury miasta Łucka (ul. Bogdana Chmielnickiego, 1)

18 NIEDZ 11.00 Międzynarodowy Festiwal Literacki "Frontera"

Pałac Kultury miasta Łucka (ul. Bogdana Chmielnickiego, 1)

18 NIEDZ 18.00 Koncert akustyczny białoruskiego duetu "NaviBand"

Pałac Kultury miasta Łucka (ul. Bogdana Chmielnickiego, 1)

19 PON 18.00 Uroczysty koncert ludowej amatorskiej orkiestry dętej Pałacu Kultury miasta Łuck ku 60. rocznicy utworzenia zespołu

Pałac Kultury miasta Łucka (ul. Bogdana Chmielnickiego, 1)

23 PT 19.00 Koncert Chrystyny Sołowij. Prezentacja albumu "Mój przyjaciel"

Wołyński Obwodowy Akademicki Teatr Muzyczno-Dramatyczny im. Tarasa Szewczenki (Plac Teatralny, 2)

23 PT 18.00 Otwarcie festiwalu filmów dokumentalnych "Docudays UA"

Pałac Kultury miasta Łucka (ul. Bogdana Chmielnickiego, 1)

25 NIEDZ 13.00 Uroczystości z okazji 100. rocznicy założenia Organizacji Pozarządowej „Związek Ukrainek”

Pałac Kultury miasta Łucka (ul. Bogdana Chmielnickiego, 1)

27 WT 15.00 Międzynarodowy turnej z gry zespołowej ultimate, Puchar Lubarta

Centrum kulturalno-rozrywkowe "AdrenalinCity" (ul. Karbyszewa, 1)

30 PT 19.00 Koncert Narodowego Honorowego Akademickiego Ukraińskiego Chóru Ludowego im. G. Weriowki

Wołyński Obwodowy Akademicki Teatr Muzyczno-Dramatyczny im. Tarasa Szewczenki (Plac Teatralny, 2)

WARSZTATY

14 ŚR 16.30 Warsztaty robienia ozdob do włosów techniką "kanzashi"

Klub "Suczasnyk" (ul. Konyakina, 14)

 

WYDARZENIA SPORTOWE

25-27.11 11.00 Otwarte mistrzostwa miasta Łucka z piłki ręcznej "LUTSK OPEN 2018"

Regionalna szkoła sportu dziecięcego i młodzieżowego (ul. Szewczenki, 3)

29.11-02.12 12.00 VI Międzynarodowy turniej bokserski ku pamięci ukraińskiego mistrza sportu boksu

Wasyla Lototckiego

Wołyńskie Liceum regionalne z rozszerzonym szkoleniem wojskowo-fizycznym im. Bohaterów

Niebiańskiej Sotni (ul. Hułaka Artemowskiego, 13a) 

 

MUZEUM IKONY WOŁYŃSKIEJ

(ul. Jaroszczuka, 5)

01.11-30.11 Wystawa "Zbiory Muzeum Ikony Wołyńskiej" poświęcony 25. Rocznicy działalności muzeum

w zakresie ochrony, badań i popularyzacji sakralnego dziedzictwa Wołynia

 

WOŁYŃSKIE MUZEUM KRAJOZNAWCZE

(ul. Szopena, 20)

01.11-30.11 Wystawa "Ocalone dziedzictwo sakralne Wołynia"

01.11-30.11 Wystawa "Kreatywna księga Oleny Miedwiediewoi" (Równe)

01.11-30.11 Wystawa autorstwa Wołodymyra Kazariana "Ósmy cud świata"

01.11-30.11 Wystawa "Wołynianie w walce o niepodległość Ukrainy" poświęcona 75. rocznicy założenia

UPA na Wołyniu

01.11-30.11 Wystawa "Wołyń w rewolucji ukraińskiej 1917-1921"

01.11-30.11 Wystawa "Bohaterowie nie umierają" (ku pamięci Niebiańskiej Sotni)

01.11-30.11 Wystawa "Pamiętaj bohaterów swoich, Ukraino"

01.11-30.11 Wystawa "Ocaleni dla Ukrainy"

 

MUZEUM SZTUK PIĘKNYCH

(ul. Kafedralna, 1a)

07.11 15.00 Wydarzenie kulturalno-artystyczne "Strony Historii Muzeum Sztuki", dedykowane 45.

rocznicy od dnia jego powstania

07.11-30.11 Wystawa "Skarby sztuki Ołyckiego pałacu" 

 

MUZEUM HISTORII ŁUCKIEGO BRACTWA

(ul. Jowa Kondzelewicza, 5)

01.10-31.10 Wystawa "Historyczna topografia Łucka w artystycznej wizji Gawryła Ostapenko"

(malarstwo autorskie 30-60 lat XX w. ze środków Wołyńskiego Muzeum Krajoznawczego) 

01.11-30.11 Wystawa prac kartograficznych XVI-XX wieku z prywatnej kolekcji Wiktora Litewczuka

"Wołyń na mapach XVI-XX wieku".

07.11 12.00 Warsztaty historyczno-literackie "Mój język - żywe słowo" do Dnia Ukraińskiego pisma i

języka

22.11 14.00 Okrągły stół na temat "Nieśmiertelne wspomnienia św. Danyła Bratkowskiego w Łucku» z

omówieniem kwestii miejsca pochówku (krypta Cerkwi Wzniesienia Krzyża) i lokalizacja przyszłego

pomnika (projekt zwyciężył w 2013 r.)

 

WOŁYŃSKI AKADEMICKI TEATR LALEK

(ul. Krywyj Wał, 18) 

04 NIEDZ 12.00 Przedstawienie „Złoty byczek”

08 CZW 12.00 Performance "Na Iwana Kupała"

11 NIEDZ 12.00 Przedstawienie "Śmieszne przygody na leśnej polanie"

18 NIEDZ 12.00 Przedstawienie "Kubuś Puchatek i wszyscy"

25 NIEDZ 12.00 Przedstawienie "Zacięci wrogi"

 

WOŁYŃSKI OBWODOWY AKADEMICKI TEATR MUZYCZNO-DRAMATYCZNY IM. TARASA SZEWCZENKI

(Plac Teatralny,2 ) 

03 SOB 18.00 "Eneida". Przedstawienie na 2 akty.

04 NIEDZ 12.00 "Syroiżka". Muzyczna bajka na 2 akty.

04 NIEDZ 18.00 "Szelmenko denszczyk". Komedia na 2 akty.

09 PT 18.00 "Anszłag lubowi". Smutna komedia. (Scena kameralna)

10 SOB 18.00 "Miłość do śmierci". Komedia na 2 akty.

11 NIEDZ 12.00 „Piter Pen”. Muzyczna bajka na 2 akty.

11 NIEDZ 18.00 "Cyganka Aza". Dramat muzyczny na 2 akty.

16 PT 18.00 "Nieznośni ludzie lub narzeczony z Jerozolimy". Prawie komedia. (Scena kameralna)

17 SOB 18.00 "Niesamowite przygody w Hotelu LUX Class". Komedia na 2 akty.

18 NIEDZ 12.00 "Zaopiekuj się lwem". Muzyczna bajka na 2 akty.

18 NIEDZ 18.00 "Dziecko w prezent". Tragikomedia za 2 akty.

20 WT 19.00 "Rok huculski". Przedstawienie Teatru im. Marii Zańkoweckiej

23 PT 18.00 "Uwaga - kobiety". Francuska komedia (Scena kameralna)

24 COB 18.00 "Kaidasi". Tragikomedia na 2 akty.

25 NIEDZ 12.00 "Koza-dereza". Muzyczna bajka na 2 akty.

25 NIEDZ 18,00 "Stulecie Jakuba: pierwsza miłość". Dramat na 2 akty.

 

 

 

Print 

Napisz recenzję
Imię:
Komentuj:
Wpisz kod: