ua en pl ru 
WIADOMOŚCI
Łuckie MENU na grudzień

Łuckie MENU na grudzień

Koncerty, Festiwale, Uroczystości:

05-07 Piątek - Niedziela 18. 00 14 - ty Międzynarodowy festiwal "Jazz Bez"

Wołyński Obwodowy Akademicki Teatr Lalek (ul. Krywyj Wał, 18)

07 Niedziela 16.00 Koncert Akademickiej orkiestry kameralnej "Cantabile"

Soliści - laureaci konkursów międzynarodowych Denys Sewerin, Kyryło Szarapow (skrzypce)

Pałac kultury miasta Łucka (ul. Bogdana Chmielnickiego, 1)

08 Poniedziałek GŁÓWNE WYDARZENIE PATRIOTYCZNE "Ukraina za Pokój" w ramach programu ogólnonarodowego "Ludzie XXI stulecia" Wołyński obwodowy akademicki muzyczno-dramatyczny teatr im. Tarasa Szewczenki (Plac Teatralny, 1)

11 Czwartek 18.00 Oksana Zabużkо i Telniuk: Siostry. Prezentacja projektu Oksany Zabużkо "Kronika naocznych świadków: dziewięć miesięcy ukraińskiego sprzeciwu" Pałac kultury miasta Łuck (ul. Bogdana Chmielnickiego, 1)

12 Piątek 12.00 Prezentacja twórczego projektu "Pracownia Bożonarodzeniowa"

Pałac kultury miasta Łuck (ul. Bogdana Chmielnickiego, 1)

12 Piątek 18.00 Impreza ludowo-obrzędowa "Andrzejkowa Wieczornica"

Dom kultury mikro rejonu Weresnewe (ul. Korolowa, 10)

13 Sobota 15.00 "Andrzejkowe Wieczornice" Klub "Patriot Batkiwszczyny" (ul. Dragomanowa, 1)

18 Czwartek 16.00 Dziecięca imprezka "Święty ojcze Mikołaju, mojej chaty nie mijaj!"

Dom kultury mikro rejonu Weresnewe (ul. Korolowa, 10)

19 Piątek 10.00 Akcja „Mikołaj pamięta o wszystkich” Koło pomnika Św. Mikołaja

19 Piątek 16.00 UROCZYSTE ZAPALENIE LAMPEK NA NOWOROCZNEJ CHOINCE W ŁUCKU Plac Teatralny

21 Niedziela 16.00 Koncert-benefis laureatki międzynarodowych konkursów zasłużonej artystki Ukrainy solistki i instrumentalistki filharmonii Etełły Czupryk

Pałac kultury miasta Łuck (ul. Bogdana Chmielnickiego, 1)

28 Niedziela 16.00 Koncert Akademickiej kapeli chóralnej "Оreja" Żytomierskiej filharmonii obwodowej

Pałac kultury miasta Łuck (ul. Bogdana Chmielnickiego, 1)

Wystawy:

12 Piątek 17.00 Odkrycie wystawy malarstwa Kareła Jakubyka"Momenty zainspirowania" Galeria sztuk pięknych „Art-kafedra” ("Adrenalin City", ul. Karbyszewa, 1) 

18 Czwartek 18.00
 Warsztaty z wytwarzania  prezentów bożonarodzeniowych Klub "Patriota Batkiwszczyny" (ul. Dragomanowa, 1) 

WOŁY ŃSKI OBWODOWY TEATR LALEK (ul. KRYWYJ WAŁ, 18) 

03 Środa 13.00 "Dumy Kobziarza"

07 Niedziela 12.00 "Lisica, która spadła z nieba"

14 Niedziela 12.00 "Rudy-mały bies"


WOŁYŃSKI OBWODOWY AKADEMICKI MUZYCZNO-DRAMATYCZNY TEATR IM. TARASA

SZEWCZENKI (PLAC TEATRALNY, 1) :

03 Środa 18.00 "Kajdaszowie". Tragikomedia w dwóch aktach

05 Piątek 18.00 "Ostrożnie - kobiety." Komedia francuska, Scena Kameralna

06 Sobota 18.00 "Neapol - miasto kopciuszków". Spektakl w dwóch aktach

07 Niedziela 18.00 "Cylinder". Smutna komedia w dwóch aktach

07 Niedziela 12.00 "Bieda nauczy". Baśń w dwóch aktach

10 Środa 18.00 "Anszłag miłości". Smutna komedia, Scena Kameralna

11 Czwartek 18.00 "Hamlet". Tragedia w dwóch aktach

12 Piątek 18.00 "Zamawiam miłość". Melodramatyczna komedia w jednym akcie. Scena Kameralna

13 Sobota 18.00 "Bardzo prosta historia albo "Romeo i Julia naszym zdaniem". Tragikomedia w dwóch aktach

14 Niedziela 18.00 "Carmen". Dramat muzyczny w dwóch aktach

14 Niedziela 12.00 "Piter Pen". Baśń muzyczna

18 Czwartek 18.00 "Moja miła lady". Musical w dwóch aktach

18 Czwartek 18.00 "Ostrożnie - kobiety." Komedia francuska, Scena Kameralna

20 Sobota, 28 Niedziela 10.00 Imprezka Noworoczna +  Bajka muzyczna "Kot Leopold"

20 Sobota, 21 Niedziela, 25 Czwartek, 26 Piątek 13.00, 16.00 Imprezka Noworoczna +  Bajka

muzyczna "Po szczuczomu welinni" („Na rozkaz szczupaka moja wola taka”)

21 Niedziela, 25 Czwartek, 30 Wtorek 10.00 Imprezka Noworoczna +  Bajka muzyczna "Muzycy z Bremy"

23 Wtorek, 26 Piątek, 27 Sobota 10.00 Imprezka Noworoczna +  Bajka muzyczna „Koza- Dereza” 

24 Środa 16.00 Imprezka Noworoczna +  Bajka muzyczna "Po szczuczomu welinni" („Na rozkaz szczupaka moja wola taka”).

31  Środa 10.00 Imprezka Noworoczna +  Bajka muzyczna "Po szczuczomu welinni" („Na rozkaz szczupaka moja wola taka”).

Kino:

05, 12, 19 "Noc premier": 2 filmy za ceną 1! Rozkład seansów na stronie internetowej Kino "Adrenalin"(ul. Karbyszewa, 1) 

26 Piątek 23.00 "Noc komedii" Kino "Adrenalin" (ul. Karbyszewa, 1) 

 Rozrywka dla dzieci:


07 Niedziela 15.00 Program animacyjny: "Świat filmów animowanych” Dziecięce centrum rozrywkowe "Limpopo" (ul. Karbyszewa , 1) 

14 Niedziela 15.00  Program animacyjny: "Międzynarodowy dzień herbaty" Dziecięce centrum rozrywkowe "Limpopo" (ul. Karbyszewa , 1) 

18 Czwartek 16.00 Szkolenie Gastronomiczne  dla dzieci "Kinder-Szef". Temat: "Gotujemy pizzę po włosku" Restauracja "Kakadu" ("Adrenalin City", ul.Karbyszewa, 1)

19 Piątek 17.00 Święto Мikołaja Dziecięce centrum rozrywkowe "Limpopo" (ul. Karbyszewa , 1) 

21 Niedziela 15.00 Program animacyjny: "Terytorium zabawy" Dziecięce centrum rozrywkowe "Limpopo" (ul. Karbyszewa , 1) 

22 Poniedziałek 16.00 Szkolenie Gastronomiczne dla dzieci dzieci "Kinder-Szef". Temat: "Kanapki swoimi rękoma" Park rozrywki "Kenguru" (ul. Karbyszewa , 1) 

27 Sobota 15.00 Program animacyjny: "W oczekiwaniu dziwa" Dziecięce centrum rozrywkowe "Limpopo" (ul. Karbyszewa , 1) 

Warsztaty:

06 Sobota 15.00  Warsztaty: „Geometria w talerzyku” Dziecięce centrum rozrywkowe "Limpopo" (ul. Karbyszewa , 1) 

07 Niedziela 16.00 Warsztaty: "Dekupaż" Galeria sztuk pięknych "Art-kafedra" (ul. Karbyszewa, 1) 

13 Sobota 15.00 Warsztaty: "Maska superbohatera" Dziecięce centrum rozrywkowe "Limpopo" (ul. Karbyszewa , 1) 

20 Sobota 15.00 Warsztaty: "Bałwanek" Dziecięce centrum rozrywkowe "Limpopo" (ul. Karbyszewa , 1) 

28 Niedziela 15.00 Warsztaty: "Śnieżynki" Dziecięce centrum rozrywkowe "Limpopo" (ul. Karbyszewa , 1) 

Muzea:

01-31 Wystawa "Bohaterowie nie umierają" (pamięci Niebieskiej Setki) Wołyńskie muzeum krajoznawcze (ul.Chopina, 20) 

01-31 "Nielekki ciężar lub Omnia mea mecum porto" (sposoby przenoszenia ładunków), wystawowy projekt etnograficzno-ekologiczny), Wołyńskie Muzeum Krajoznawcze (ul. Chopina, 20)

01-31 Wystawa "Drogą swobody, drogą demokracji: z historia walki Ruchu Ludowego o niepodległość Ukrainy", Wołyńskie Muzeum Krajoznawcze (ul. Chopina, 20)

01-31 Wystawa "Słowo w walce o wolność" (działania informacyjne i propagandowe OUN-UPA), Wołyńskie Muzeum Krajoznawcze (ul. Chopina, 20)

01-31 Ekspozycja "Władcy średniowiecznej Litwy". Malarstwo Arturasa Słapszysa, Muzeum Sztuk Pięknych (ul. Katedralna, 1a)

01-31 Ekspozycja "Chołmszczyna. Historia tragedii w wydarzeniach i losach. Wołyńskie Muzeum Krajoznawcze (ul. Chopina, 20)

01-31 "Szewczenkiwska switlycja" Mykoły Kudeli. Wołyńskie Muzeum Krajoznawcze (ul. Chopina, 20)

01-31 Wystawa "Uratowano dla Ukrainy." Wołyńskie Muzeum Krajoznawcze (ul. Chopina, 20)

01-31 Wystawa "Ty nie zgasła gwiazda jasna" (historia Chełmskiej Ikony Matki Boskiej w dokumentach, pocztówkach, zdjęciach). Muzeum Ikony Wołyńskiej (ul. Jaroszczuka, 5)

01-31 Wystawa "Nowe życie dawnych obrazów" (odrestaurowane zabytki XVII- XVIII wieku ze zbiorów Muzeum Ikony Wołyńskiej), Muzeum Ikony Wołyńskiej (ul. Jaroszczuka, 5)

01 Poniedziałek 14.00 Wieczór  tematyczny poświęcony Międzynarodowemu dniu ludzi z ograniczonymi możliwościami fizycznymi "Idę przez ból do życia, do światła".Wołyńskie Muzeum Krajoznawcze (ul. Chopina, 20) 

05 Piątek 16.00 Odkrycie wystawy malarstwa Olgi Kwasi Muzeum Sztuk pięknych (ul. Katedralna, 1а) 

08-31 J.К. Paczośkij - badacz flory Wołynia i Polski", wystawa z okazji 150 rocznicy urodzin Wołyńskie Muzeum Krajoznawcze (ul. Chopina, 20) 

10  Środa Wycieczka-baśń "Z wizytą do Świętego Мikołaja” Wołyńskie Muzeum Krajoznawcze (ul. Chopina, 20) 

18 Czwartek 14.00 Wieczór  tematyczny  "Święto Mikołaja" Muzeum Ikony Wołyńskiej (ul. Jaroszczuka, 5)

 

Print 

Napisz recenzję
Imię:
Komentuj:
Wpisz kod: