ua en pl ru 
WIADOMOŚCI
Trzy wiosenne wydarzenia, których nie możesz ominąć

Trzy wiosenne wydarzenia, których nie możesz ominąć

Zostało się kilka dni do nadejścia Wiosny! Dużo słońca, zabawnych promieni, kwitnących drzew i oczywiście ciekawych wydarzeń przyniesie do Łucka wiosna.

Oferujemy ciekawe pomysły dla wiosennego odpoczynku w Łucku.

Pierwszym takim wydarzeniem w Łucku będzie uliczne obwiązywaniu(ang. yarn-bombing). Co to jest? Uliczne obwiązywanie - zjawisko kultury ulicznej polegające w obwiązywaniu elementów ulic miejskich. Główną cechą tego typu sztuki jest stosowanie kolorowych przędzi i tkaniny, a nie farb lub kredy. Głównym zadaniem tej sztuki jest udekorowanie miejsc publicznych by zrobić ich bardziej widocznymi.

ArticleImages_675_cow.jpg

Więc, już w połowie kwietnia barwniejszymi w Łucku staną kilka obiektów miejskich. Które mianowicie? Jest to teraz tajemnicą, ale uwierzcie, że to będzie prawdziwe wydarzenie! Zjawią się nowe miejsca do fotografowania i spacerów wieczornych.

Dopóki przygotowujemy to kolorowe wydarzenie, zapraszamy do obejrzenia wideo o Łucku, by przypomnić sobie romantyczne miejsca znajdujące się w naszym mieście.

ArticleImages_675_music_dialogs.JPG

18-19 maja Łucki Club Jazzowy zaprasza na międzynarodowy folk-jazzowy festiwal "Dialogi Muzyczne". W maju, w Łucku, na ciebie czekają najlepsi wykonawcy jazzowe z całej Ukrainy i świata. Festiwal "Muzyczne Dialogi" – to jedyny na Wolyniu folk-jazzowy festiwal odbywajacy w celu rozwoju muzyki etnicznej różnych narodów (zwłaszcza Ukraińskiego) w połączeniu z muzyką improwizowaną - jazzową. Organizatorzy festiwalu odrodzają autentyczną sztukę muzyczną i zachęcają artystów do jej interpretowania na nowy sposób. Coroczne muzyczne open-air wydarzenie odbywa się w kultowym miejscu – Łuckim zamku.

ArticleImages_675_Muzej_Stravinskogo.jpg

Kolejne międzynarodowe wydarzenie muzyczny zaprezentuje nam maj - Międzynarodowy Festiwal "Strawiński i Ukraina". Jest to jedyny festiwal na Wołyniu propagujący muzykę klasyczną we wszystkich jej gatunkach i stylach. Głównym celem festiwalu jest popularyzacja twórczości wybitnego kompozytora Igora Strawińskiego i badanie jego stosunków z Ukrainą i popularyzacja najlepszych światowej i ukraińskiej przykładów muzyki klasycznej.

Rozpocznie się festiwal pod koniec maja i będzie trwać do połowy czerwca. Osobliwością w obchodzeniu tego festiwalu jest gala-koncert, który odbywa się 17 czerwca w dniu urodzenia Igora Strawińskiego, obok domu-muzeum kompozytora w mieście Ustilug. Koncert odbywa się na dużym przemieszczającym kompleksie scenicznym, który z kolejnym rokiem zbiera coraz więcej słuchaczy z Wołynia, Ukrainy oraz innych krajów.

Zapraszamy tej wiosny do Łucka!

Zapoznawaj się z naszymi ogłoszeniami!

 

Print 

Napisz recenzję
Imię:
Komentuj:
Wpisz kod: