ua en pl ru 
WIADOMOŚCI
Historyczna przechadzka zimowym Łuckiem

Historyczna przechadzka zimowym Łuckiem

Pora noworoczno-bożonarodzeniowych świąt kontynuuje cieszyć łuczan dobrym humorem, smaczną kolacją i prawdziwą bajeczną atmosferą. Chcemy dodać do festynów nowego koloru... Centrum informacji turystycznej i usług zaprasza mieszkańców i gości miasta na wędrówkę ośnieżonymi zakątkami starego Łucka. Dowiedzmy się razem, co w naszym mieście kiedyś się działo podczas zimowej pory.

Historyczną wędrówkę, co odbędzie się w sobotę, 21 stycznia, przeprowadzi historyk Oksana Sztańko. Startujemy od Łuckiego zamku o godzinie 15.00.

Wycieczka odbędzie się w ramach działania w Łucku projektu Rady Europy COMUS.

 

COMUS (Community-Led Urban Strategies in Historic Towns) – projekt wspólnej inicjatywy Rady Europy, część drugiego programu w branży kulturyWschodniego partnerstwa. Powołany stymulować rozwój społeczno-ekonomiczny, podwyższenie roli dziedzictwa kulturalnego w 9-ciu miastach historycznych: Armenii, Białorusi, Gruzji, Republiki Mołdowa i Ukrainy.

Pilotowym miastem projektu COMUS w Ukrainie razem z Żowkwą i Pryłukami jest Łuck. Główne idee realizacji projektu w naszym mieście powiązane są z rewitalizacją Placu Rynek jako centrum miejskiego społecznego obszaru współczesnego Łucka.

 

Print 

Napisz recenzję
Imię:
Komentuj:
Wpisz kod: