ua en pl ru 
WIADOMOŚCI
Gdzie rannym ptaszkom zjeść śniadanie w Łucku?

Gdzie rannym ptaszkom zjeść śniadanie w Łucku?

Prawda jest taka, że jak wracamy z dalekiej podróży, to najpierw zastanawiamy się nad tym gdzie zjeść coś pysznego i nabrać nowych sił. Zwłaszcza gdy jest 6:00 lub 7:00 rano. Tak, w Łucku jest sporo lokali, które radośnie was ugoszczą. Ale nie wszystkie pracują w taki czas!

Niektóre z nich jednak podbały o najbardziej wymagających turystów. Jednym z takich lokali jest restauracja kuchni współczesnej «Meat&Green», która znajduje się przy ulicy Krywyj Wał, 39, w NOBLE Boutique Hotel. Restauracja czynna codziennie od 7:00 do 23:00. Śniadanie jest od 7:00 do 11:00 w dni powszednie, od 7:30 do 11:30 w dni wolne i świąteczne.

Śniadanie składa się z dwóch dań do wyboru i napoju. To są różne rodzaje jajecznicy (omlet, szakszuka, klasyczna jajecznica, jajka po benedyktyńsku). Do jednej z tych pozycji można dodać: serniki, płatki owsiane, muesli, rogalik, tarty jabłkowe lub naleśniki z pachnącym syropem klonowym. Cena za takie pyszne zadowolenie wynosi tylko 89 hrywien.

Całodobowy lokal «Дядя Pizza» (prospekt Woli, 4b) oferuje swoje śniadania od 5:00 do 12:00. Ceny od 49 do 66 hrywien. Oto jakie są opcje: serniki, naleśniki z kurczakiem i serem (+ surówka), do omletów z różnymi składnikami można dodać sałatke jarzynową i chrupiącą brushettę.

Kawiarnia DJ Cafe Ring (City Park, prospekt Woli, 49а) też całodobowa. Ceny od 34 do 66 hrywien. W menu – omlet z serem i tosty z masłem. Można dodać inne składniki. Dla miłośników słodkiego – serniki z sosem jagodowym i śmietaną. 

Dla miłośników prawdziwie francuskiego śniadania pracują kawiarnie-piekarnie „Lwowski sztrudel” i „Frans.ua”. Pierwszy lokal, który znajduje się na prospekcie Woli, 8, pracuje od з 7:00 do 22:00. Ceny od 30 hrywien. Na ogół specjalizuje się na firmowych strudlach z różnymy wariantami sosów i nadzieniem. Można napić się pysznej kawy i zjeść smaczne ciastko. 

„Frans.ua” znajduje się przy ulicy Łesi Ukrainki, 61 i jest czynna od з 7:30. Na śniadanie tu można zjeść rogalik, kanapkę lub panino z różnymi dodatkami. Oprócz tego jest pieczywo.

 

 

Print 

Napisz recenzję
Imię:
Komentuj:
Wpisz kod: