ua en pl ru 
НОВИНИ
Проект COMUS у Луцьку

Проект COMUS у Луцьку

COMUS (Community-Led Urban Strategies in Historic Towns/ Урбаністичні стратегії історичних міст, скеровані громадою) – проект спільної ініціативи Ради Європи, частина другої програми в галузі культури Східного партнерства. Покликаний стимулювати соціально-економічний розвиток, підвищення ролі культурної спадщини в 9 історичних містах Вірменії, Білорусі, Грузії, Республіки Молдова та України.

Упродовж дії проекту у Луцьку було обговорено низку проблем і актуальних питань, пов’язаних із культурною спадщиною міста. На фазі відбору ідей місто зупинилося на п’яти проектних завданнях, що потребують реалізації та втілення у життя:

1. Відновлення активності колишнього громадського центру Луцька площі Ринок як публічного простору та імовірна відбудова ратуші, що позитивно вплине на розвиток всієї території старої частини міста.

2. Створення Міського центру громадського діалогу в будинку – пам’ятці культурної спадщини на вул. Драгоманова, 1.

3. Реконструкція збереженої частини території Ринкової площі міста.

4. Створення історико-ландшафтного парку в зоні охорони Державного історико-культурного заповідника Луцька та зоні ландшафту р. Стир у межах вулиць Ковельської, Гнідавської, Потебні.

5. Упорядкування руху транспорту в межах історичного ядра Луцька – Старого міста (вулиці Кафедральна, Драгоманова, Данила Галицького, Данила Братковського).

На фазі активного планування було здійснено попередні технічні оцінки п’яти ідей. За посередництвом експертів національного та міжнародного рівня, обговорень робочої групи та групи зацікавлених сторін обрано дві основні проектні ідеї:

1. Благоустрій та активізація площі Ринок як публічного простору;

2. Створення Мультикультурного центру, що стане першим кроком до «оживлення» площі Ринок уцілому.

 

Print 

Написати відгук
Ім'я:
Коментар:
Введіть код: