ua en pl ru 
НОВИНИ
Луцьк ‒ місто натхнення й мистецької естетики

Луцьк ‒ місто натхнення й мистецької естетики

Луцьк ‒ приємне відкриття! Так звучить офіційний туристичний слоган міста. Для кожного візитера Луцьк різний. Комусь затишний і тихий, у сприйнятті інших ‒ патріотичний і по-справжньому історичний, проникнутий величчю віковічної минувшини.

Разом з тим ‒ Луцьк направду мистецьке місто, яке надихає тими скарбами, що їх вдасться віднайти кожному, хто завітає до трьох місцевих музеїв. «Мистецький трикутник» Луцька, що провадить від сакрального через епоху Ренесансу до сучасності ‒ це сповнений духовності Музей волинської ікони, шедевральний Художній музей, і, напрочуд креативний Музей сучасного українського мистецтва Корсаків.

Завітавши до Луцька, чи то пак ‒ живучи тут, обов’язково варто відвідати Музей волинської ікони, один із відділів Волинського краєзнавчого музею (далі  ВКМ). Неймовірну енергетику, старовинні, століттями намолені ікони, зразки іконопису волинських шкіл і найбільший скарб ‒ ікону Холмської Богоматері (ХІ‒ХІІ століття) знайдете саме тут. Перед вами постануть лики святих так, як їх уявляли на Волині триста-чотириста років тому.

Інтер'єр Музею Волинської ікони

Ось, наприклад, промовистий і цікавий факт. На іконі «Причащання святого Онуфрія» (1717 рік), що походить із церкви Стрітення Господнього села Михнівка Камінь-Каширського деканату, поруч із зображенням головного персонажа бачимо і маленького лева. Він, щоправда, має курячі лапки. Саме таким дивного і не характерного для волинських теренів звіра уявляв іконописець Майстер з Михнівки.

Причастя святого Онуфрія. Майстер з Михнівки, 1717 рік.

З експозиції Музею Волинської ікони

Безцінним скарбом музейної експозиції є Холмський чудотворний образ Богородиці з Дитятком (ХІ‒ХІІ століття). Це один із найдавніших у світі богородичних образів, унікальна пам’ятка візантійського мистецтва константинопольського письма. За церковними легендами, це одна з апостольських ікон, принесена в Русь-Україну ще за часів князя Володимира.

Ікона експонується в окремій залі. Тож кожен відвідувач музею має можливість залишитися із святинею наодинці, попросити про найзаповітніше.

 

Чудотворний образ Холмської Божої Матері, ХІ - ХІІ століття

Розташування: м. Луцьк, вул. Ярошука, 5.

Години роботи: з 10. 00 до 18. 00.

Вихідний день: середа.

Телефон для довідок і замовлення екскурсій: +38033 22 24 34 12.

Художній музей Луцька, відділ ВКМ, розташований на території замкового подвірʼя. Сусідує із  руїнами найдавнішого мурованого храму Луцька ‒ церкви Івана Богослова ХІІ століття. Завітавши до замку, однозначно варто бодай на годинку поринути в атмосферу абсолютної краси, естетики й гармонії. Експозиція музею пропонує до споглядання шедеври західноєвропейського живопису ХVI ‒ початку ХХ століть. Лукас Кранах Старший (!) і його «Портрет Йоганна Ангальт-Цербста» (XVI століття), Хусепе де Рібера і «Святий Ієронім» (1644 рік), Бартоломе Естебано Мурільйо, який представлений старовинною копією «Мадонни з немовлям» (XVII століття) (оригінал експонується у Дрезденській картинній галереї), Франс Снейдерс і його неповторний «Натюрморт» (перша половина ХVII століття), Франческо Лондоніо та його «Сільське подвірʼя» (1762 рік) ‒ ось лиш незначна частинка з того, що відкриється вашим світлим очам у неймовірному Художньому музеї Луцька. 

Хусепе де Рібера. Святий Ієронім, 1644 рік. Художній музей Луцька

Цікаво, що огляд експозиції супроводжується проникливим виконанням найкращих зразків класичної музики! Всеохопна естетика і неймовірне духовне збагачення отримаєте саме тут ‒ у Художньому музеї Луцька!

Бартоломе Естебано Мурільо. Портрет Мадонни з немовлям (копія)

Розташування: вул. Кафедральна, 1 (територія Луцького замку).

Години роботи: з 10. 00 до 18. 00, у неділю – з 10. 00 до 17. 00.

Вихідні дні: понеділок, вівторок.

Телефон для довідок і замовлення екскурсій: +380332 723 075.

Третім музеєм, що довершує «естетичний трикутний» є Музей сучасного українського мистецтва Корсаків. Оригінальні вирішення художницьких задумів, представлених в експозиції МСУМК, не залишать байдужим абсолютно нікого. Свою місію творці музею означують так: «Ми будуємо музейну інституцію найвищого рівня, яка змінює минуле, рефлексує теперішнє та творить майбутнє, що сприятиме розвитку духовності нації та пропагуватиме українське мистецтво в світі».

 

Тож завітайте, аби відчути особливе натхнення, сповнене новим поглядом на звичні, на перший погляд, речі!

З експозиції МСУМК

Розташування: вул. Карбишева, 1.

Години роботи: у будні ‒ 12.00‒20.00; у вихідні дні ‒ 11.00‒20.00.

Телефон для довідок і замовлення екскурсій: +380 66 142 51 18.

 

Текст: Оксана ШТАНЬКО (Центр туристичної інформації та послуг)

Print 

Написати відгук
Ім'я:
Коментар:
Введіть код: