ua en pl ru 
ЧИМ ЗАЙНЯТИСЬ

Музей історії сільського господарства Волині

Музей історії сільського господарства Волині
Адреса:смт. Рокині, вул. Шкільна, 1
Телефон: +38 (0332) 70-93-75
+38 (099) 075-79-40
E-mail:omser@ukr.net
Мови спілкування:Українська
Розміщення:За містом
Тривалість:2-4 години

Музей історії сільського господарства Волині — скансен, що роташувався на площі понад 170 тис. кв. км. у с. Рокині (12 км від Луцька). Музей розпочав свою діяльність у 1979 році.

Автор ідеї створення музею — Петро Теслюк, автор та розробник експозиції музею - Олександр Миколайович Середюк. В 1983 році колегія Міністерства культури України присвоїла Музею історії сільського господарства Волині почесне звання "Народний музей".

Цікаві й захоплюючі експозиційні матеріали семи залів музею розповідають про виникнення землеробства та скотарства на Волині, удосконалення землеробських знарядь, представляють історію розвитку сільського господарства Волині від найдавніших часів до сьогодення, сільськогосподарську науку краю, особливості природних умов для землеробства.

З ініціативи директора музею Олександра Середюка у 1989 році розпочато спорудження на ландшафті Рокинівського дендропарку діючу експозицію під відкритим небом – "Козацький зимівник", експонати якого гармонійно вписуються у природний заповідник. Відвідувачі мають змогу познайомитися не тільки з пам'ятками древнього житлового, господарського, монументального і посадибного дерев'яного будівництва, а й поринути у цікаву подорож заповідними стежками минулих століть. У експозиції визначне місце займає пам’ятник козаку Мамаю – воїнові і захиснику, характернику і звитяжцю.

Козацьке село живе: тут можна не лише відвідати традиційні будівлі,  а й навчитися вишивати, ткати, місити тісто, погарцювати верхи на коні, походити за плугом, переночувати в запашному сіні, або ж за давніми традиціями поколядувати, пощедрувати чи відчути емоції купальської ночі, косовиці, обжинків, андріївських вечорниць...

У "Козацькому зимівнику" діє "Школа козацького гарту" - молодіжна громадська організація, заснована Олександром Середюком, який викладає бойовий гопак.

У зимку ви можете прокататись на санях по засніженому музею. Тому не гайте часу та поспішайте насолодитись поміркованою зимою, покататись на санях у МУЗЕЇ-СКАНСЕНІ!

 

За матеріалами Ольги Рогової, старшого наукового співробітника музею


Print 

2 Відгуки Відвідувачів

  • женіх01-11-2012 22:48відповісти

    А ще там є уже нова послугая. яку надають у музеї: це - Українське весілля, з піснями, традиціями, звичаями, каретою, вінчання в церкві або перед Світовидом, проведення ініціацій, а також показові виступи Бойового гопака, участь у майстер-клас по гончарству, української іграшки тощо, Просто - клас!

  • Оксана27-05-2019 09:02відповісти

    Неймовірно цікава та захоплююча екскурсія відбулася для учнів 4-а класу ЗОШ 11 та їхніх батьків. Низький уклін Середюку Олександру Миколайовичу за глибокі, пізнавальні знання які він черпав на прртязі усього свого життя і ділиться ними . За розвиток музею та підтримку його існування.

Написати відгук
Ім'я:
Коментар:
Введіть код: