ua en pl ru 
ЕКСКУРСІЇ

Маршрути Великою Волинню

Маршрути Великою Волинню
Мови спілкування:Українська, English, Русский, Polski
Тривалість:1-2 години
Тривалість:2-4 години
Тривалість:1 день

Вибрані маршрути та об'єкти, які варто відвідати (з мапами, фото та позначеними об'єктами)

 

ОЛИКА - МАГНАТСЬКА РЕЗИДЕНЦІЯ

Мапа з позначеними туристичними об'єктами

01.Олика.jpg

Олика – одне з найцікавіших волинських містечок, яке було резиденцією знатного роду Радзивилів XVI століття. У містечку можна побачити замок з палацом та фортифікаціями (нині тут психіатрична лікарня), величний Троїцький костел з магнатською усипальницею (1635-40), найстаріший волинський костел Петра і Павла (1450), барокову Стрітенську церкву (1784), Луцьку браму (XVII ст.), історичний католицький цвинтар. Навколо Олики мальовничі околиці, став та рештки палацового парку.

 

ЗИМНЕ і ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ

Мапа з позначеними туристичними об'єктами

02.Зимне.jpg

Зимненський монастир є одним з найдавніших в Україні, заклав його у 992-993 рр. князь Володимир. До цього часу у церкві монастиря зберігається шлюбна ікона князя Володимира. На території монастиря знаходиться Успенський собор (1495), церква Іуліанії Ольшанської (т. зв. княжий терем), Троїцька церква (1465), печерна церква Св. Варлаама, печери ХІ-ХІІ ст., оборонні монастирські мури з вежами (XV ст.), дзвіниця. З монастиря відкривається надзвичайно мальовнича панорама на долину Луги, Володимир-Волинський та древнє городище (VI-IX ст.).

У Володимирі-Волинському найвизначнішою пам’яткою є Успенський собор, відомий як Мстиславів храм (1156-1160) з єпископським палацом та дзвіницею у стилі ренесансної кампаніли. У місті варто оглянути також земляні замкові вали (ХIII-XIV ст.), Василівську церкву-ротонду XIII—XIV ст., костел Св. Йоакима і Анни (1752), Миколаївську церкву (1780), єзуїтський костел Розіслання Апостолів (1718—1755) (тепер православний собор), лютеранську кірху, домініканський монастир (1789), каплицю Св. Володимира

 

КОРЕЦЬ і НАДСЛУЧАНСЬКА ШВЕЙЦАРІЯ

Мапа з позначеними туристичними об'єктами

03.Корець.jpg

Мальовничий каньйон Случі, який називають Надслучанською Швейцарією, Соколині гори з романтичними замковими руїнами, древніми городищами та Корець з чисельними храмами.

У Корці варто відвідати руїни замку, Троїцький монастир з чудотворною іконою, бароковий костел Св. Антонія, помилуватися каньйоном річки Корчик.

Надзвичайно мальовничим є каньйон Случі поблизу сіл Губків, Більчаки і Маринин, який ще називають Надслучанською Швейцарією. Тут можна зустріти рідкісні рослини, радонові джерела, побачити древньоруські городища та мальовничі руїни замку.

Любителі рафтингу знайдуть тут для себе теж багато цікавого.

 

БЕРЕСТЕЧКО і КОЗАЦЬКІ МОГИЛИ

Мапа з позначеними туристичними об'єктами 

04.Берестечко.jpg

Приємну та пізнавальну одноденну подорож можна здійснити до Берестечка та Козацьких могил.

Біля села Пляшева можна побачити монастир на Козацьких могилах з дуже оригінальним Георгіївським собором, дерев’яною Михайлівською церквою (17 ст.) та пантеоном загиблих козаків,

У Берестечку варті уваги Троїцький римо-католицький костел (17 ст.), волинський довгобуд №1 - Троїцький православний собор, який з перервами будується ще з 1910 року (до речі, це один з найбільших храмів України), дуже мальовничу каплицю Св. Теклі (17 ст.), так званий Мурований стовб (16 ст.)

З огляду на мальовничі краєвиди, варто прокласти маршрут до Берестечка через Хрінниківське водосховище.

 

ПОЛІСЬКИЙ ТРАМВАЙ

Мапа з позначеними туристичними об'єктами 

05.Поліський_трамвай.jpg

Вузькоколійна залізниця «Антонівка-Зарічне» побудована наприкінці ХІХ ст.

Це найдовша у Європі вузькоколійка, її загальна протяжність 106 км. На ній знаходиться також найдовший дерев'яний залізничний міст у Європі (153 м). Міст побудований у 1908 році через Стир поблизу станції Млинок. Залізниця пролягає через мальовничі ландшафти Володимирецького і Зарічненського районів Рівненщини. Подорож гарантує незабутні враження. Поїзд курсує щоденно.

 

КЛЕВАНЬ

Мапа з позначеними туристичними об'єктами 

06.Клевань-Пересопниця.jpg

Варто вибратися на кількагодинну екскурсію до Клеваня (на півдорозі з Луцька до Рівного). Містечко з багатою історією. У самому Клевані можна побачити костел 17 століття, руїни родового замку князів Чарторийських з надзвичайно цікавим віадуком, історичний дерев’яний залізничний вокзал з 19 ст., а в околицях - вже відомий на всю Україну лісовий тунель (дехто його чогось називає «Тунелем кохання») та Пересопниця з музеєм української Першокниги і мальовничими околицями.

 

ОСТРОЗЬКА ЗЕМЛЯ

Мапа з позначеними туристичними об'єктами 

07.Остріг-Межиріч.jpg

Мандрівка до Острога та його околиць обіцяє багато цікавого: це десятки пам’яток національного значення, християнські святині та славні імена, древні фортифікації, романтичні руїни – і все це серед мальовничих краєвидів.

В Острозі, в одному з найдревніших волинських міст, обов’язково слід побачити замок Острозьких, Богоявленський собор, Успенський костел, Луцьку браму, колишній капуцинський монастир з костелом Святої Трійці, у якому тепер міститься відновлена Острозька академія.

Кілька кілометрів на південь від Острога знаходиться одна з найцінніших волинських пам’яток – оборонний Межиріцький монастир з неймовірно багатою історією та чудотворною іконою Богородиці Одигітрії.

Проїхавши ще кілька кілометрів далі можна побачити руїни Новомалинського замку з неоготичною замковою каплицею.

 

ДОЛИНА ПРИП'ЯТІ (Національний природний парк „Прип'ять-Стохід")

Мапа з позначеними туристичними об'єктами

08.Припять-Стохід.jpg

Долина Прип’яті – напевно, найбільш незвіданий та магічний куточок Волині. Сьогодні національний парк «Прип’ять-Стохід» приваблює, в основному, іноземних туристів, які знаходять тут незайману природу, багатий рослинний та тваринний світ, автентичні народні традиції та промисли, чудові траси для сплавів байдарками, човнами, місця для риболовлі.

Цікавою пригодою буде мандрівка до села Свáловичі – спражнього поліського скансену посеред плавнів Прип’яті. Варто також поплисти Прип’яттю до озеро Нобель та однойменного села, яке розташоване на вузенькому півострові, побувати на озері Засвітському, надзвичайно багатому на гліцерин, побачити чисельні піщані дюни. По дорозі можна відвідати Любешів з пам’ятками архітектури 17-18 ст.

 

КРЕМЕНЕЦЬ і ПОЧАЇВСЬКА ЛАВРА

Мапа з позначеними туристичними об'єктами 

09.Почаїв-Кременець.jpg

Насиченою та повною вражень буде мандрівка на південь Волині - до Кременця та Почаєва.

Кременець – одне з найцікавіших західноукраїнських міст. Місто обрамлене з усіх сторін горами і витягнулося у вузькій долині, тому мальовничих панорам тут надзвичайно багато. На одній з гір над Кременцем нависають руїни замку, які видно практично з кожного міського закутка. У місті збереглося багато цінних пам’яток. Насамперед, слід побачити архітектурну кременецьку домінанту - костел з ансамблем єзуїтського колегіуму, у якому діяв пізніше відомий ліцей (до речі, саме на базі ліквідованого Кременецького ліцею і виник Київський університет). У центральній частині міста - Францисканський монастир (нині православний собор Св. Миколая), Костел Св. Станіслава з вражаючим пам’ятником Словацькому усередині, Василіанський монастир (тепер Богоявленський), будинок родини Словацьких, багато старих кам’яниць – серед яких відомі «Близнюки» 17 століття.

Почаївська лавра – один з найцінніших архітектурних ансамблів України, що складається з 16 церков. Лавра височіє над мальовничим ландшафтом та скелястим схилом гори. Найціннішими пам’ятками лаври є Свято-Успенський та Троїцький собори, монастирські келії, архієрейський дім, дзвіниця висотою 65 м. Святинями Почаївської Лаври є відбиток ступні Божої Матері та чудотворна ікона Почаївської Божої Матері.

Між Кременцем та Почаєвом знаходиться національний природній парк «Кременецькі гори»

 

БАЗАЛЬТОВІ СТОВПИ або ЯНОВА ДОЛИНА

Мапа з позначеними туристичними об'єктами 

10.Янова_долина.jpg

На відстані 80 км від Луцька та 60 км від Рівного знаходиться геологічний заказник «Базальтові стовпи» (Костопільський район Рівненської області). Це надзвичайно гарне та незвичне місце, до якого варто вибратися на цілоденну мандрівку. Правда, слід знати, що це офіційно не туристичний об’єкт, а діюче промислове підприємство, хоча й увійшло до «Топ-21 природних чудес України». Базальт тут почали видобувати ще у 18 столітті, а у міжвоєнний період тут функціонувало найбільше підприємство Волинського воєводства та найбільший базальтовий кар’єр усієї Польщі. Тоді теперішнє Базальтове і сам кар’єр носили гарну назву – Янова Долина. Саме містечко Янова Долина було спроектоване як зразкове робітниче селище. В основу проекту були покладені ідеї створення робітничих колоній австрійського архітектора Лооса. На жаль, забудова містечка до сьогодні не збереглася

Один з кар’єрів залила вода і на його місці утворилося озеро з інтенсивно смарагдовим кольором та острівцем посередині плеса. Саме по берегах цього озера можна побачити монументальні базальтові стовпи. Їх можна також побачити і на сусідніх діючих кар’єрах.

 

ДУБНО і ТАРАКАНІВСЬКИЙ ФОРТ

Мапа з позначеними туристичними об'єктами 

11.Дубно-Тараканів.jpg

Дубно – древнє історичне волинське місто над Іквою. Місто належало в різні часи князівськім родам Острозьких, Любомирських, Заславських і Сангушків. Найцікавішими туристичним об’єктами міста є Дубенський замок (XV–XVIII ст.) з палацами Острозьких та Любомирських, Луцька брама (XVII), Синагога (XVIII), костел і монастир бернардинів (XVII), Спасо-Преображенська церква (XVII), собор Різдва Пресвятої Богородиці (XVII), монастир кармеліток (XVII), костел Св. Яна Непомука (XIX).

Подорож до Дубна обов’язково слід поєднати з екскурсією до Тараканівського форту – потужної фортифікації кінця ХІХ ст. Незважаючи на те, що форт офіційно не є туристичним об’єктом (там навіть є таблички, які забороняють проїзд та прохід), форт щороку відвідують сотні туристів. Це одна з найбільш фотографованих пам’яток Рівненщини. Координати форту 50°21'46.44''N, 25°42'56.52''E

З Дубна до нього слід прямувати дорогою Київ-Чоп у напрямку Львова та повернути праворуч відразу за с. Тараканів – всі дороги доведуть до форту. Відвідання форту гарантує незабутні враження.

 

 

ШАЦЬКІ ОЗЕРА

Мапа з позначеними туристичними об'єктами

12.Світязь.jpg

Шацькі озера – це понад 30 озер у крайньому північно-західному куточку України та чудове місце для подорожі. Мальовничі краєвиди озерних плес, багатий рослинний світ, чудові місця для риболовлі, активного відпочинку на воді, велосипедного та пішохідного туризму. Не дивлячись на масштабну забудову та розростання туристичної інфраструктури – тут все ще можна знайти багато куточків незайманої природи, цікавих ландшафтів, природних об’єктів та пам’яток історії.

Сюди варто вибратися не лише для пляжно-пікнікового відпочинку.

 

Джерело: "Волинь" - віртуальне джерело

Print 

Написати відгук
Ім'я:
Коментар:
Введіть код: