ua en pl ru 
ПРО ЛУЦЬК

Хрестовоздвиженська церква

Хрестовоздвиженська церква
Адреса:вул. Данила Галицького, 2
Телефон: +38 (0332) 72-34-32
E-mail:zamok.lutsk@ukr.net
Веб-сайт:zapovidnyklutsk.org.ua
Розміщення:Старе місто

Хрестовоздвиженська церква разом з пізніше збудованим монастирем чину василіанів становлять єдиний комплекс вцілілих пам’яток архітектури, збудованих Луцьким Хрестовоздвиженським братством.

Хрестовоздвиженське братство – культурно-релігійне об’єднання волинської православної шляхти й луцьких міщан виникло у 1617 р. Створення братства мало на меті збереження православної віри на Волині. Разом з тим при Хрестовоздвиженській церкві діяла школа, шпиталь й пересувна друкарня Павла Домжив-Лютковича-Телиці. 

Членами Луцького Хрестовоздвиженсього братства були митрополит Петро Могила, гетьмани Петро Сагайдачний та Іван Виговський, засновниця київської братської школи Гальшка Гулевичівна. Відомо, що шляхтянка похована у крипті під церквою. Серед братчиків налічувалося й чимало славетних луцьких міщан.

Монастирський комплекс зводився впродовж 1630–40-х років. У XVIII столітті і церква, і монастир потерпали від пожеж. У ХІХ столітті церква була практично зруйнована. Монастир зберіг свій первісний вигляд, але сучасна церква - це лише вівтарна частина колишньої святині із прямокутною прибудовою радянських часів.

Print 

Написати відгук
Ім'я:
Коментар:
Введіть код: