ua en pl ru 
JAK SPĘDZIĆ CZAS

Wołyńska filharmonia obwodowa

Wołyńska filharmonia obwodowa
Adres:al. Woli 46
Telefon: +38 (0332) 75-75-10
Faks: +38 (0332) 75-75-10
E-mail:volynconcert@gmail.com
Strona www:volynconcert.net
Lokacja:Blisko Centrum

Wołyńska filharmonia obwodowa została utworzona w 1940 roku. W jej składzie działa 9 twórczych kolektywów.

W 1978 roku został utworzony Chór wołyński, który późnie otrzymał tytuł Wołyńskiego państwowego akademickiego narodowego chóru. Od założenia chór wyjeżdżał na gastrole do Polski, Niemiec, Czechów, krajów Bałtyckich, Stanów Zjednoczonych, kanady, Rosji etc. Ogólnie odbyło się już ponad 3200 koncertów. Kolektyw chóru łączy 76 artystów, wśród którech 5 zasłuzonych artystów Ukrainy.

Kierownik artystyczny chóru - zasłużony działacz sztuki Ukrainy Oleksandr Stadnyk.

Orkiestra kameralna "Cantabile" została utworzona w 1990 roku przy Wołyńskiej obwodowej filharmonii. Podstawowe zadanie kolektywu - popularyzacja dzieł ukraińskiego i swiatowego dziedzictwa muzycznego. Z wielkim powodzeniem odbywają się koncerty orkiestry w Ukrainie i za granicą. W repertuarze - utwory Vivaldiego, Bacha, Mozarta, Bortiańskiego,  У репертуарі - твори Вівальді, Баха, Моцарта, Бортнянського, Piazzolly, Kolessy, Strawińskiego, Skoryka i in.

Kierownik orkiestry kameralnej "Cantabile" - narodowy artysta Ukrainy Towij Riwec.

W roku 1995 na scenę po raz pierwszy wyszedł męski kwartet wokalny "Akord" Wołyńskiego państwowego uniwersytetu im. Łesi Ukrainki, kierownikiem którego jest Andrij Gordijczuk. Kwartet jest laureatem 12 międzynarodowych i ogólnoukraińskich konkursów i festiwali, licznych koncertów w Ukrainie i za granicą. Uczestnicy kwartetu wykonują ponad 100 utworów w różnych gatunkach i stylach.

Wołyńska obwodowa filharmonia jest organizatorem międzynarodowego muzycznego festiwalu "Strawinski i Ukraina" - jedynego festiwalu Wołynia propagującego muzykę klasyczną w różnych jej odmianach i gatunkach. Podstawowy cel festiwalu - popularyzacja twórczości Igora Strawiińskiego oraz badanie jego powiązań z Ukrainą, a także popularyzacja najlepszych przykładów światowej i ukraińskiej klasyki muzycznej. Pierwszy festiwal odbył się w 1994 roku, a od 2005 roku odbywa się co roku w czerwcu w Usciługu i w Łucku.

Print 

3 Kometarzy

  • gosha30-07-2012 15:01odpowiedzieć

    коментар видалено адміністратором через нецензурну лексику

  • Волинська Філармонія26-02-2014 17:53odpowiedzieć

    До Вашої уваги наш новий сайт! --> http://www.volynconcert.net/

  • Jarosław03-10-2016 10:02odpowiedzieć

    Wczoraj byłem na koncercie Orkiestry "Cantabile" w Filharmonii Lubelskiej. Koncert niebywały, a repertuar zapierający dech: od klasyki po fajerwerki współczesności - soczyste wykonanie niezwykle trudnej "Orawy" Kilara oraz brawurowe "Palladium" Karla Jenkinsa. Niezwykłe połączenie dyscypliny i fantazji orkiestry. Czekam na następną wizytę w Polsce.

Napisz recenzję
Imię:
Komentuj:
Wpisz kod: