ua en pl ru 
ЛУЦЬКЕ MENU (АФІША)
Виставка «Традиції і сучасність татар – польських мусульман»

Виставка «Традиції і сучасність татар – польських мусульман»

Дата і місце проведення: 8 вересня, вул. Лесі Українки, 24а

Генеральне консульство в Луцьку та Волинська організація НСХУ має честь запросити Вас на відкриття виставки «Традиції і сучасність татар – польських мусульман» в Малому залі Галереї Мистецт ВОНСХУ, 8 вересня 2018 р.о 16,00 год.

Виставка має на меті презентувати історію, традиції та сучасність польських татар – однієї з найменших етнічних групи у Польщі, історія якої налічує понад 600 років. Скільки саме татар мешкає у Польщі точно невідомо. Але кількість польських мусульман, здебільшого власне татарського походження, складає приблизно 5 тисяч осіб. 

20 стендів знайомлять з історією осілості татар на польських землях, їхньою участю у діяльності польського війська, інформацією про релігію, важливі татарські звичаї і традиції, а також сучасним життям польських татар. 

В експозиції представлені світлини важливих історичних постатей, можна побачити як виглядають хамаїли, тобто татарські молитовні книги, пам’ятки архітектури – дерев’яні мечеті у селах Богоніки і Крушиняни, чи традиційні страви. Тут також є фото з зустрічей представників татарської спільноті з очільниками Польщі. 

«Традиції і сучасність татар – польських мусульман» презентують Польщу через її історичне багатство, етнічну та релігійну багатогранність.

Ця виставка є спільною ініціативою Міністерства закордонних справ РП, Мусульманського релігійного товариства в Республіці Польща та Підляського музею у Білостоці. В експозиції також використано експонати і світлини з фондів Національного цифрового архіву.

Print