ua en pl ru 
ЛУЦЬКЕ MENU (АФІША)
Відкриття виставки «Радзивіллівська колекція»

Відкриття виставки «Радзивіллівська колекція»

Дата і місце проведення: 7 вересня - 7 жовтня, 14.00 - 16.00, вул. Шопена, 20

Волинський краєзнавчий музей запрошує усіх поціновувачів історії та культури Волині на відкриття виставки «Радзивіллівська колекція (з фондів Волинського краєзнавчого музею)».

Виставка присвячена побуту та повсякденню волинської шляхти XVII-XIX ст. Відкриття відбудеться 7 вересня о 14 годині у приміщенні музею (м. Луцьк вул. Шопена, 20).

Радзивілли – потужний литовсько-польський рід, який проживав на теренах західної України упродовж чотирьох століть. Майже кожен з членів цієї знатної родини залишив помітний слід у політиці, культурі, військовій та господарській справі. Значною мірою музейні колекції в Україні формувалися завдяки діяльності князівських родин, зокрема у фондах Волинського краєзнавчого музею зберігаються унікальні речі, що походять з резиденції Радзивіллів в Олиці.

Серед пропонованих до огляду речей на виставці будуть представлені твори живопису, серед яких вперше після реставрації буде виставлено полотно невідомого автора «Вінчання князя Миколи Радзивілла з Катериною Гонзаго». Цей твір ілюструє історичну подію, що відбулася у Відні у 1553 році. Микола «Чорний» Радзивілл, як великий канцлер, представляв короля Сигізмунда ІІ Августа на церемонії «попереднього вінчання» з дочкою імператора Священної Римської імперії Фердинанда І.

Також будуть представлені реконструкції костюмів шляхти ХVІ – ХVІІІ ст., виготовлені Іриною Погоржельською, науковим співробітником ДП «НДЦ «ОАСУ» Інституту археології НАН України. Недавні дослідження в криптах костелу Св. Трійці виявили ще і цікавий матеріал з історії костюмів того часу, про які розповість автор представлених реконструкцій. Під час тих же досліджень були знайдені унікальні для наших терен речі з історії князівської родини. Більшість із них ще перебувають на реставрації, але ті, що вже надійшли до фондів музею, а також один з гербів родини Радзивіллів, будуть презентовані завідувачем відділу реставрації Рівненського музею Олексієм Войтюком.

Організатори: Волинський краєзнавчий музей, відділ давньої історії ВКМ, Innerspace (К. Ткачов, М. Ткачова).

 

Print