ua en pl ru 
ЛУЦЬКЕ MENU (АФІША)
У Луцькому замку Фестиваль документальних фільмів Lampa.doc!

У Луцькому замку Фестиваль документальних фільмів Lampa.doc!

Дата і місце проведення: 21-23 липня, Кафедральна, 1а

Лучан та гостей міста запрошують відвідати фестиваль документальних фільмів «Lampa.doc», який відбудеться 21 - 23 липня на території Замку Любарта.

Це дійство відбувається у нашому місті вдруге. Цього року фестиваль пройде окрім Луцька ще у 5 містах: Червонограді, Кропивницькому, Житомирі, Запоріжжі та Умані. Завершиться Lampa в Умані 1-3 вересня.

Детальніше про особливості цьогорічної програми фестивалю розповіли організатори дійства під час прес-конференції, яка відбулася у вівторок, 18 липня, в Молодіжному Центрі Волині

Результат пошуку зображень за запитом

«Триденна програма фестивалю складатиметься з найкращих зразків сучасної польської та української документалістики різних жанрів. У програмі фестивалю цього року будуть фільми про музику в людині і людей в музиці - «Jamala.UA» (Україна) та «Варіація на віолончелі соло» (Польща), спорт - «Виграти все» (Україна), документальна комедія з іронією «Перший поляк на Марсі» (Польща) та фільм про колишнього гангстера «Урок ходіння» (Польща), історії на одвічні загальнолюдські теми дітей та батьків «Три розмови про життя» (Польща) та кохання «Тісний зв’язок» (Польща), а також фільми, що покажуть очима документалістів ситуацію в сучасній Україні: «Рідні» (Україна, Німеччина, Латвія, Естонія), «Гострий біль» (Україна), «МА» (Україна), «Коли цей вітер вщухне» (Польща), «Металурги» (Україна)», - зазначила директор фестивалю документальних фільмів «Lampa.doc» Наталія Красильнікова.

12 фільмів виробництва Польщі та України 2016-2017 років дадуть уявлення про те, що сьогодні документують молоді режисери обох країн: хто герої цих історій та якою є мова, що нею говорить чи мовчить кінокадр.

Всі польські фільми з програми Lampa.doc стануть українськими прем’єрами.

Покази відбуватимуться просто неба на великому екрані та збиратимуть всіх охочих. Окрім того заплановані зустрічі з режисерами, обговорення і лекції. Суботнього вечора 22 липня, паралельно з показом документальної кінопрограми проходитиме окрема програма для дітей Lampa.mult. Годинний показ складатиметься з української анімації. Мультфільми транслюватимуться на екран за допомогою велогенератора. Тож все відбуватиметься в розважальній і корисній манері.

Цього року фестиваль Lampa.doc проходитиме за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Інституту Адама Міцкевича (Польща), програми «Активні громадяни» від Британської ради в Україні спільно з Управлінням туризму та промоції міста Луцької міської ради.

Зокрема, ініціатива фестиваль документальних фільмів «Lampa.doc» перемогла у конкурсі туристичних проектів, який організували і провели програма «Активні громадяни» від Британської ради та Управління туризму та промоції міста Луцької міської ради. З місцевого бюджету на проведення дійства виділено понад 30 тис. грн.

«Ми раді підтримати цей цікавий тематичний захід, який покликаний ламати стереотипи про документальне кіно. Переконана, що цей фестиваль буде цікавим для лучан і гостей міста та сподіваюсь, що в майбутньому стане традиційним дійством для Луцька», - зазначила начальник Управління туризму та промоції міста Луцької міської ради Катерина Теліпська.

«На наш Конкурс було подано багато ідей на різну тематику. Ми раді, що серед них було чимало культурних проектів. Власне, фестиваль документальних фільмів «Lampa.doc» - одна з таких ініціатив. Це можливість не лише відпочити, а насамперед побачити нове і познайомитись із цікавими людьми на екрані та поруч», - додав представник програми «Активні громадяни» від Британської ради Захар Ткачук.

Розклад кінопоказів для кожного з міст можна знайти на офіційній сторінці фестивалю у Facebook: https://www.facebook.com/Lampadoc/?fref=ts

«Чекаємо на всіх охочих долучитись до світу документального кіно з 21 по 23 липня до Замку Любарта. Початок показів 21:00. Вхід на всі заходи фестивалю вільний, проте необхідно сплатити вартість вхідного квитка на територію Замку» - зазначив координатор фестивалю в Луцьку Дмитро Безвербний.

 Світлина від NGO Youth Platform  ГО

Print